2. Verfahren
Verfahren
Titel: Umundurowanie specjalne i wyposażenie osobiste ratownika
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa umundurowania specjalnego i wyposażenia osobistego ratownika na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej dla woj. dolnośląskiego. Postępowanie jest podzielone na 8 części: Część A - ubrania specjalne (250 kpl.) Część B - ubrania specjalne lekkie (250 kpl.) Część C - hełm strażacki (250 szt.) Część D - kominiarka (250 szt.) Część E - rękawice specjalne (250 par) Część F - rękawice techniczne (250 par) Część G - buty specjalne skórzane (250 par) Część H - buty specjalne gumowe (250 par) Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy i zgodny z obowiązującymi normami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają odpowiednio dla każdej części załączniki nr 2A, 2B, 2C, 2D, 2E, 2F, 2G, 2H do SWZ - Opisy techniczne przedmiotu zamówienia, a szczegółowe warunki realizacji zał. nr 4 do SWZ - Projekt umowy. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi min. 24 miesiące, licząc od daty odbioru końcowego. DODATKOWO! 1. Zamawiający żąda, aby Wykonawca złożył wraz z ofertą w częściach A i B postępowania następujące przedmiotowe środki dowodowe: a) ważne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz.U.2007.143.1002 ze zm.). Świadectwo dopuszczenia na pojazdy obejmować ma całość wyposażenia pojazdów. Sprzęt dostarczony z pojazdami, jeżeli jest dla niego wymagane świadectwo dopuszczenia, musi spełniać wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz.U.2007.143.1002 ze zm.). Kompletne i ważne świadectwo dopuszczenia ważne na dzień składania ofert; b) ważny, w dniu składania ofert, certyfikat oceny typu UE na oferowane ubranie specjalne wydany przez upoważnioną do tego jednostkę notyfikowaną; c) deklarację zgodności UE na oferowane ubranie specjalne. 2. Do części C, D, E, F, G i H postępowania Zamawiający nie żąda wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 1 niniejszego rozdziału. 3. Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli potwierdzają, że oferowane świadczenia spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria. 4. Przedmiotowe środki dowodowe należy przekazać Zamawiającemu przy użyciu środków komunikacji elektronicznej dopuszczonych w SWZ, w zakresie i w sposób określony w przepisach rozporządzenia wydanego na podstawie art. 70 uPzp, z zastrzeżeniem art. 65 ust. 1 pkt 4 uPzp. Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. 5. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych zgodnie z art. 107 ust. 2 uPzp. 6. Przed zawarciem umowy Wykonawca złoży Zamawiającemu oświadczenie dotyczące przesłanek wskazanych w art. 5k rozporządzenia 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2014.229.1)- Zał. 8 do SWZ tj:„Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.” Konsekwencją niewykazania braku objęcia sankcjami (art. 5k rozporządzenia 833/2014) będzie nieudzielenie zamówienia i ewentualny wybór zastępczy nowego wykonawcy w trybie art. 263 uPzp.
Interne Kennung: WL.2370.21.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18410000 Spezialkleidung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18130000 Spezial-Arbeitskleidung, 35811100 Feuerwehruniformen, 35810000 Persönliche Ausrüstung, 18832000 Spezialschuhe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część A - ubrania specjalne (250 kpl.)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa umundurowania specjalnego i wyposażenia osobistego ratownika na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej dla woj. dolnośląskiego. Część A - ubrania specjalne (250 kpl.). Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy i zgodny z obowiązującymi normami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2A do SWZ - Opis techniczny przedmiotu zamówienia, a szczegółowe warunki realizacji zał. nr 4 do SWZ - Projekt umowy. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi min. 24 miesiące, licząc od daty odbioru końcowego.
Interne Kennung: Część A - ubrania specjalne (250 kpl.)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18130000 Spezial-Arbeitskleidung, 35811100 Feuerwehruniformen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak opcji
Los: LOT-0002
Titel: Część B - ubrania specjalne lekkie (250 kpl.)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa umundurowania specjalnego i wyposażenia osobistego ratownika na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej dla woj. dolnośląskiego. Część B - ubrania specjalne lekkie (250 kpl.). Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy i zgodny z obowiązującymi normami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2B do SWZ - Opis techniczny przedmiotu zamówienia, a szczegółowe warunki realizacji zał. nr 4 do SWZ - Projekt umowy. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi min. 24 miesiące, licząc od daty odbioru końcowego.
Interne Kennung: Część B - ubrania specjalne lekkie (250 kpl.)
Los: LOT-0003
Titel: Część C - hełm strażacki (250 szt.)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa umundurowania specjalnego i wyposażenia osobistego ratownika na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej dla woj. dolnośląskiego. Część C - hełm strażacki (250 szt.). Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy i zgodny z obowiązującymi normami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2C do SWZ - Opis techniczny przedmiotu zamówienia, a szczegółowe warunki realizacji zał. nr 4 do SWZ - Projekt umowy. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi min. 24 miesiące, licząc od daty odbioru końcowego. W tej części Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w postępowaniu.
Interne Kennung: Część C - hełm strażacki (250 szt.)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35810000 Persönliche Ausrüstung
Los: LOT-0004
Titel: Część D - kominiarka (250 szt.)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa umundurowania specjalnego i wyposażenia osobistego ratownika na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej dla woj. dolnośląskiego. Część D - kominiarka (250 szt.). Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy i zgodny z obowiązującymi normami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2D do SWZ - Opis techniczny przedmiotu zamówienia, a szczegółowe warunki realizacji zał. nr 4 do SWZ - Projekt umowy. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi min. 24 miesiące, licząc od daty odbioru końcowego. W tej części Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w postępowaniu.
Interne Kennung: Część D - kominiarka (250 szt.)
Los: LOT-0005
Titel: Część E - rękawice specjalne (250 par)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa umundurowania specjalnego i wyposażenia osobistego ratownika na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej dla woj. dolnośląskiego. Część E - rękawice specjalne (250 par). Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy i zgodny z obowiązującymi normami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2E do SWZ - Opis techniczny przedmiotu zamówienia, a szczegółowe warunki realizacji zał. nr 4 do SWZ - Projekt umowy. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi min. 24 miesiące, licząc od daty odbioru końcowego. W tej części Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w postępowaniu.
Interne Kennung: Część E - rękawice specjalne (250 par)
Los: LOT-0006
Titel: Część F - rękawice techniczne (250 par)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa umundurowania specjalnego i wyposażenia osobistego ratownika na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej dla woj. dolnośląskiego. Część F - rękawice techniczne (250 par). Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy i zgodny z obowiązującymi normami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2F do SWZ - Opis techniczny przedmiotu zamówienia, a szczegółowe warunki realizacji zał. nr 4 do SWZ - Projekt umowy. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi min. 24 miesiące, licząc od daty odbioru końcowego. W tej części Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w postępowaniu.
Interne Kennung: Część F - rękawice techniczne (250 par)
Los: LOT-0007
Titel: Część G - buty specjalne skórzane (250 par)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa umundurowania specjalnego i wyposażenia osobistego ratownika na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej dla woj. dolnośląskiego. Część G - buty specjalne skórzane (250 par). Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy i zgodny z obowiązującymi normami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2G do SWZ - Opis techniczny przedmiotu zamówienia, a szczegółowe warunki realizacji zał. nr 4 do SWZ - Projekt umowy. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi min. 24 miesiące, licząc od daty odbioru końcowego. W tej części Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w postępowaniu.
Interne Kennung: Część G - buty specjalne skórzane (250 par)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18832000 Spezialschuhe
Los: LOT-0008
Titel: Część H - buty specjalne gumowe (250 par)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa umundurowania specjalnego i wyposażenia osobistego ratownika na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej dla woj. dolnośląskiego. Część H - buty specjalne gumowe (250 par). Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy i zgodny z obowiązującymi normami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2H do SWZ - Opis techniczny przedmiotu zamówienia, a szczegółowe warunki realizacji zał. nr 4 do SWZ - Projekt umowy. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi min. 24 miesiące, licząc od daty odbioru końcowego. W tej części Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w postępowaniu.
Interne Kennung: Część H - buty specjalne gumowe (250 par)