568428-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Budowa układu drogowego łączącego ul. Antoniego Tabaki z ul. Tysiąclecia w Swarzędzu wraz z budową bezkolizyjnego przejazdu pod torami (wiaduktu kolejowego) na wysokości ul. Tabaki w Swarzędzu w km 292,400 linii kolejowej nr 3 Warszawa Zachodnia-Kunowice
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa układu drogowego łączącego ul. Antoniego Tabaki z ul. Tysiąclecia w Swarzędzu wraz z budową bezkolizyjnego przejazdu pod torami (wiaduktu kolejowego) na wysokości ul. Tabaki w Swarzędzu w km 292,400 linii kolejowej nr 3 Warszawa Zachodnia-Kunowice
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu zadania inwestycyjnego pn.: Budowa układu drogowego łączącego ul. Antoniego Tabaki z ul. Tysiąclecia w Swarzędzu wraz z budową bezkolizyjnego przejazdu pod torami (wiaduktu kolejowego) na wysokości ul. Tabaki w Swarzędzu w km 292,400 linii kolejowej nr 3 Warszawa Zachodnia-Kunowice. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku nr 9 do SWZ oraz w załączniku nr 14 – dokumentacja techniczna. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 10. 2. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy Pzp (do 25 000 000,00 zł) w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy Pzp. Przedmiot wspomnianych zamówień stanowić będą podobne roboty budowlane lub usługi, zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamawiający przewiduje udzielenie tego rodzaju zamówień w szczególności, gdy zajdzie konieczność i / lub potrzeba wykonania zakresów prac nieuwzględnionych aktualnie w ramach zakresu zamówienia podstawowego, a których wykonanie będzie możliwe poprzez powtórzenie podobnych robót budowlanych lub usług, co przewidziane w ramach zakresu zamówienia podstawowego – w szczególności w przypadku potrzeby / konieczności przebudowy / remontu ulic / dróg / ciągów komunikacyjnych sąsiadujących z inwestycją – przewidywane wykonanie prac w zakresie: 1) I Grupa – roboty drogowe wraz z zielenią drogową – roboty z zakresu budowy /przebudowy /remontu ulic i dróg oraz wykonaniem asortymentu robót związanych z pielęgnacją i realizacją zieleni drogowej (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); 2) II Grupa – roboty branżowe – budowa/ rozbudowa/ przebudowa sieci, przyłączy, instalacji: • sanitarnych, ciepłociągów, gazociągu– roboty z zakresu budowy, przebudowy, rozbudowy sieci i instalacji, usunięcia kolizji z instalacjami / sieciami (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); • elektrycznych – w zakresie budowy i przebudowy oświetlenia ulicznego, budowy i przebudowy kablowych linii energetycznych, sygnalizacji świetlnych (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); • telekomunikacyjnych – w zakresie budowy lub przebudowy infrastruktury telekomunikacyjnej (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); 3) III Grupa - roboty konstrukcyjne roboty z zakresu budowy, przebudowy lub rozbudowy obiektu inżynierskiego (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia). Zamówienie dofinansowane jest z Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 20212027 (Działanie 03.02 „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej w ramach ZIT”; Projekt pt. „Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii Poznań – Etap II”
Interne KennungWRPZP.271-26/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPełen opis wymagań, sposób komunikacji, sposób składania i otwarcia ofert oraz wszelkie niezbędne informacje zawarto w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelBudowa układu drogowego łączącego ul. Antoniego Tabaki
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu zadania inwestycyjnego pn.: Budowa układu drogowego łączącego ul. Antoniego Tabaki z ul. Tysiąclecia w Swarzędzu wraz z budową bezkolizyjnego przejazdu pod torami (wiaduktu kolejowego) na wysokości ul. Tabaki w Swarzędzu w km 292,400 linii kolejowej nr 3 Warszawa Zachodnia-Kunowice. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku nr 9 do SWZ oraz w załączniku nr 14 – dokumentacja techniczna. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 10. 2. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy Pzp (do 25 000 000,00 zł) w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy Pzp. Przedmiot wspomnianych zamówień stanowić będą podobne roboty budowlane lub usługi, zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamawiający przewiduje udzielenie tego rodzaju zamówień w szczególności, gdy zajdzie konieczność i / lub potrzeba wykonania zakresów prac nieuwzględnionych aktualnie w ramach zakresu zamówienia podstawowego, a których wykonanie będzie możliwe poprzez powtórzenie podobnych robót budowlanych lub usług, co przewidziane w ramach zakresu zamówienia podstawowego – w szczególności w przypadku potrzeby / konieczności przebudowy / remontu ulic / dróg / ciągów komunikacyjnych sąsiadujących z inwestycją – przewidywane wykonanie prac w zakresie: 1) I Grupa – roboty drogowe wraz z zielenią drogową – roboty z zakresu budowy /przebudowy /remontu ulic i dróg oraz wykonaniem asortymentu robót związanych z pielęgnacją i realizacją zieleni drogowej (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); 2) II Grupa – roboty branżowe – budowa/ rozbudowa/ przebudowa sieci, przyłączy, instalacji: • sanitarnych, ciepłociągów, gazociągu– roboty z zakresu budowy, przebudowy, rozbudowy sieci i instalacji, usunięcia kolizji z instalacjami / sieciami (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); • elektrycznych – w zakresie budowy i przebudowy oświetlenia ulicznego, budowy i przebudowy kablowych linii energetycznych, sygnalizacji świetlnych (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); • telekomunikacyjnych – w zakresie budowy lub przebudowy infrastruktury telekomunikacyjnej (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia); 3) III Grupa - roboty konstrukcyjne roboty z zakresu budowy, przebudowy lub rozbudowy obiektu inżynierskiego (zgodnych z przedmiarem robót dla niniejszego zamówienia). Zamówienie dofinansowane jest z Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (Działanie 03.02 „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej w ramach ZIT”; Projekt pt. „Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii Poznań – Etap II”