568459-2026 - Wettbewerb
Finnland – Dienstleistungen im Bereich Personal sowie Lohn- und Gehaltsabrechnung – Henkilöstöhallintopalvelut ja näihin palveluihin liittyvät tietojärjestelmät kokonaispalveluna
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Henkilöstöhallintopalvelut ja näihin palveluihin liittyvät tietojärjestelmät kokonaispalveluna
Beschreibung: Kotkan kaupungin (hankintayksikkö) henkilöstöasioiden yksikkö (tilaaja) pyytää tarjouksia palkkapalveluiden toimijasta, henkilöstöhallintopalveluista sekä niitä tukevista tietojärjestelmistä (palvelukokonaisuus) tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankintasopimus tehdään toistaiseksi voimassa olevana yhden, kokonaistaloudellisesti edullisimman tarjoajan (hankinta-asiakirjoissa palveluntuottaja, toimittaja) kanssa. Sopimuskaudella palveluntuottaja tuottaa palvelukokonaisuutena tilaajan ulkoistamat palkanmaksupalvelun ja henkilöstöhallinnon palvelut tarjouspyynnön liitteiden mukaisesti. Palveluiden tuottamisessa noudatetaan kulloinkin voimassa olevaa lainsäädäntöä, palveluntuottajaa ja tilaajaa velvoittavia valtakunnallisia asetuksia, lausuntoja, ohjeita ja hyvää kirjanpitotapaa. Edellä mainittujen palveluiden lisäksi osana palvelukokonaisuutta palveluntuottaja toimittaa tilaajan käyttöön palvelutuotannon edellyttämät, täysin tuotantokäytössä olevat tietojärjestelmät SaaS-palveluna (järjestelmäkokonaisuus) tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Mikäli tarjoaja käyttää näiden SaaS-palveluiden tuottamiseen alihankkijoina järjestelmätoimittajia, on nämä hankinta-asiakirjoissa ohjeistetun mukaisesti ilmoitettava tarjouksessa.
Interne Kennung: 2026616963
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79631000 Dienstleistungen im Bereich Personal sowie Lohn- und Gehaltsabrechnung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48450000 Softwarepaket für Zeiterfassung und Personalverwaltung
5. Los
Los: LOT-0000