See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa urządzeń do obróbki monokryształów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa (i) obtaczarki do kryształów, (ii) krawędziarki do kryształów, (iii) polerki do płytek, (iv) szlifierki do płytek, (v) szlifierki do ścięć bazowych (zwane dalej „Urządzeniem” lub „Urządzeniami”). Zakres zamówienia obejmuje dostawę Urządzeń, montaż Urządzeń (w tym ich uruchomienie) oraz przeszkolenie personelu Zamawiającego w użytkowaniu Urządzeń.
Interne Kennung: 9/PN/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Wykonawca powinien zapoznać się ze Specyfikacją warunków zamówienia. 3. O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust.1 pkt 1, 4, 8 i 10 ustawy PZP, a także Wykonawca, który nie jest wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt. 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; 4. Z postępowania podlega wykluczeniu wykonawca, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt. 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; 5. Z postępowania podlega wykluczeniu wykonawca, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt. 37 ustawy z dnia 9 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt. 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43410000 Erzaufbereitungsmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 43414000 Mahlmaschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa obtaczarki do kryształów
Beschreibung: Dostawa obtaczarki do kryształów wraz z jej montażem (w tym jej uruchomieniem) oraz przeszkoleniem personelu Zamawiającego w użytkowaniu obtaczarki do kryształów
Interne Kennung: Część I
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa krawędziarki do kryształów,
Beschreibung: Dostawa szlifierki do krawędzi płytek wraz z jej montażem (w tym jej uruchomieniem) oraz przeszkoleniem personelu Zamawiającego w użytkowaniu szlifierki do krawędzi płytek;
Interne Kennung: Część II
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa polerki do płytek
Beschreibung: Dostawa polerki do płytek wraz z jej montażem (w tym jej uruchomieniem) oraz przeszkoleniem personelu Zamawiającego w użytkowaniu polerki do płytek;
Interne Kennung: Część III
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa szlifierki do płytek
Beschreibung: Dostawa szlifierki do płytek wraz z jej montażem (w tym jej uruchomieniem) oraz przeszkoleniem personelu Zamawiającego w użytkowaniu szlifierki do płytek.
Interne Kennung: Część IV
Haupteinstufung (cpv): 43400000 Maschinen zur Erzaufbereitung und Maschinen zur Herstellung von Gussformen
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa szlifierki do ścięć bazowych
Beschreibung: Dostawa szlifierki do ścięć bazowych wraz z jej montażem (w tym jej uruchomieniem) oraz przeszkoleniem personelu Zamawiającego w użytkowaniu szlifierki do ścięć bazowych.
Interne Kennung: Część V