See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup średniego samochodu ratowniczo gaśniczego dla OSP w Żmudzi
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup średniego samochodu ratowniczogaśniczego dla OSP w Żmudzi Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: a) dostawę fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Żmudzi. Rok produkcji 2024 lub 2025 b) dostarczenie niezbędnego opisu technicznego (w języku polskim), c) dostarczenie wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim oraz kompletu dokumentów niezbędnych do rejestracji pojazdu, d) przeszkolenie z obsługi pojazdu co najmniej 3 pracowników Zamawiającego w zakresie zasad użytkowania, obsługi konserwacji i eksploatacji dostarczonego przedmiotu umowy, które zostanie potwierdzone zaświadczeniem. Pojazd zabudowany i wyposażony musi spełniać wymagania: a) ustawy „Prawo o ruchu drogowym” (Dz. U. z 2022 r., poz. 988, z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy, b) rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r., Nr 143, poz. 1002, z późn. zm), c) rozporządzenia ministrów: Spraw Wewnętrznych , Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej, (Dz. U. z 2019 r., poz. 594), d) norm: PNEN 18461 lub równoważnej oraz PNEN 18462 lub równoważnej e) Pojazd musi być oznakowany numerami operacyjnymi zgodnie z zarządzeniem nr 3 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 9 marca 2021 r. zmieniającym zarządzenie nr 1 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 24 stycznia 2020 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej (Dz. Urz. KG PSP, poz. 3). Dane dotyczące oznakowania zostaną podane przez Zamawiającego w trakcie realizacji zamówienia. f) pojazd musi posiadać oznakowanie odblaskowe konturowe (OOK) pełne zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. , poz. 2022 z późn. zm.) oraz wytycznymi regulaminu nr 48 EKG ONZ Oznakowanie wykonane z taśmy klasy C (tzn. z materiału odblaskowego do oznakowania konturów i pasów) zgodnie z wymaganiami cytowanych powyżej przepisów o szerokości min. 50 mm w kolorze czerwonym (boczne żółtym) oznakowanej znakiem homologacji międzynarodowej. Oznakowanie powinno znajdować się możliwie najbliżej poziomych i pionowych krawędzi pojazdu. g) Pojazd musi być oznakowany zgodnie z zasadami oznakowania przedsięwzięć finansowanych lub dofinansowanych z budżetu państwa. Opis przedmiotu zamówienia, w tym minimalne wymagania technicznoużytkowe dla średniego samochodu ratowniczogaśniczego został opisany w Specyfikacji technicznej pojazdu stanowiącej Załącznik Nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 408686-2025
Interne Kennung: ZD.271.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający Ochotnicza Straż Pożarna w Żmudzi na podstawie art. 37 ust. 2 z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r.,poz. 1320 z późn. zm.) powierzył pomocnicze działania zakupowe Gminie Żmudź. Zgodnie z art. 37 ust. 4 ustawy Gmina Żmudź w niniejszym postępowaniu działa jako Pełnomocnik Zamawiającego. Dane Pełnomocnika Zamawiającego: GMINA ŻMUDŹ, ul. Kasztanowa 22, 22 114 Żmudź NIP: 563 21 58 347, REGON: 110197977, nr telefonu +48 (82) 568 01 82;Adres poczty elektronicznej: urzad@zmudz.gmina.pl Strona internetowa prowadzonego postępowania na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia [URL]: https://zmudz gmina.ezamawiajacy.pl Strona internetowa Zamawiającego: https://ugzmudz.bip.lubelskie.pl Godziny urzędowania: poniedziałek piątek: godz. 7.00 – 15.00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 ustawy Pzp).Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane ze środków pochodzących z: 1) Skarbu Państwa reprezentowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, 2) WFOŚiGW w Lublinie 3) Budżet Gminy Żmudź. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy PZP może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej lub poczty elektronicznej z zastrzeżeniem pkt 11.14 SWZ Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przekazywanym na adres e mail Zamawiającego przyjmuje się datę zapisu wiadomości na serwerze odbiorczym. W przypadku skorzystania z Platformy za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich rejestracji na Platformie. Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie: ]: https://zmudz gmina.ezamawiajacy.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej. Za datę przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania za pośrednictwem zakładki „Korespondencja”.Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma zakupowa Gminy Żmudź, tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.0017.00), email: oneplace@marketplanet.plZamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.:podłączenie do Internetu: min 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe);komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta;wybrana przeglądarka wpierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge;Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowoaplikacyjne umożliwiające prawidłowe złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego:zainstalowaną bezpłatną wersję oprogramowania Oracle JAVA w wersji co najmniej 1.8.0_202 lub użycie JAVA w wersji oprogramowania OpenJDK wydanej na licencji GPL. Rekomendowaną wersją jest AdoptOpenJDK, dostępną na stronie https://adoptopenjdk.net;podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę;certyfikat kwalifikowany zainstalowany na komputerze, na którym Wykonawca będzie się logował do konta (certyfikat musi być widoczny w magazynie logicznym certyfikatów systemu Windows o nazwie „Osobisty”).Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB: .doc, .docx, .xls, .xlsx, .rar, .zip, .7zip, .pdf., .jpg, .jpeg, .png, .txt, .tiff, .xades, .cades, .pades, .sig,Szczegółowe informacje o środkach komunikacji zawiera rozdział 11SWZ. Każdy Wykonawca może złożyć jedną ofertę. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizującychhttps://ted.europa.eu/TED Page 2/10 zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 307), z zastrzeżeniem formatów,o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Szczegółowe informacje dotyczące RODO znajdują się w rozdzale 22SWZ. Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.3 SWZ. Szczegóły dotyczą warunków realizacji zamówienia zawarte są w SWZ, w tym w Projekcie umowy. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy. Zakres charakter oraz warunki wprowadzenia wspomnianych zmian określa Projekt umowy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001