2. Verfahren
Verfahren
Titel: Supplerende VISO-udbud vedrørende den særlige enhed med ekspertise i grønlandske sproglige og kulturelle forhold
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af specialiserede udrednings- og rådgivningsydelser ved den særlige enhed med ekspertise i grønlandske sproglige og kulturelle forhold i VISO.
Vorherige Bekanntmachung: 279899-2025
Interne Kennung: 2024-14464
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som offentligt udbud, hvor alle potentielle tilbudsgivere har mulighed for at afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312300 Orientierungs- und Beratungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 58 200 Stunden
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Udbuddet indeholder option på køb af vidensydelser ved ordregivers behov. Det vil sige, at leverandøren skal kunne bidrage med faglig viden til udviklingsarbejde hos ordregiver ved behov.