568548-2026 - Ergebnis
Polen – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Bieżące utrzymanie i pielęgnację zieleni na obszarze miasta Jarocin w zakresie utrzymania parków, skwerów i innych terenów zieleni oraz cięć pielęgnacyjnych żywopłotów
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBieżące utrzymanie i pielęgnację zieleni na obszarze miasta Jarocin w zakresie utrzymania parków, skwerów i innych terenów zieleni oraz cięć pielęgnacyjnych żywopłotów
Beschreibung1. Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje do wykonania prace polegające na bieżącym utrzymaniu i pielęgnacji zieleni na obszarze miasta Jarocin w zakresie utrzymania parków, skwerów i innych terenów zieleni, a w szczególności prace w zakresie różnych prac ogrodniczych i porządkowych szczegółowo określonych w Załączniku nr 3 do umowy (tj. formularzu cenowym). 1.1) Wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia polegające na wykonywaniu prac ujętych w § 1 ust. 1, należy realizować zgodnie z następującymi dokumentami (załącznikami do umowy): a) Załącznik nr 1 – Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót w zakresie prac dotyczących bieżącego utrzymania i pielęgnacji terenów zieleni na obszarze Gminy Jarocin; b) Załącznik nr 2 - Mapa przedstawiająca zakres przestrzenny zamówienia; c) Załącznik nr 3 – Formularz cenowy; d) Załącznik nr 4 - Specyfikacja Warunków Zamówienia (zwana dalej „SWZ”). e) Zamawiający przesyłał będzie Wykonawcy zakres i termin wykonania prac ujętych w § 1 pocztą elektroniczną. 1.2) Zamawiający przesyłał będzie Wykonawcy zakres i termin wykonania prac ujętych w § 1 pocztą elektroniczną. 1.3) Wykonawca zobowiązuje się do reakcji, tj. rozpoczęcia prac od zgłoszenia przez Zamawiającego konieczności wykonania prac uwzględnionych w opisie zamówienia w terminie zadeklarowanych dni roboczych licząc od dnia następnego po przesłaniu zlecenia wykonania prac przez Zamawiającego. 1.4) Wykonawca niezwłocznie po przyjęciu zlecenia obowiązany jest informować pismem doręczonym Zamawiającemu lub poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail przedstawiciela Zamawiającego o wszelkich znanych mu okolicznościach uniemożliwiających lub utrudniających wykonanie zlecenia. 1.5) Wykonawca zobowiązany jest stosować się do wskazówek i poleceń Zamawiającego. 1.6) Powstałe odpady Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć do spółki Wielkopolskie Centrum Recyklingu – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Jarocinie (Witaszyczki, ul. im. Mariusza Małynicza 1, 63-200 Jarocin) lub zagospodarować na własną odpowiedzialność zgodnie z przepisami prawa. Koszty związane z zagospodarowaniem powstałych w trakcie prac odpadów będzie pokrywał Wykonawca. 1.7) Wykonawca zapewni sobie dostęp/dostawę wody na cele nawadniania oraz poniesie wszelkie koszty z tym związane. 1.8) Zamawiający nie narzuca Wykonawcy konkretnej metody nawadniania roślin lecz muszą one zostać pisemnie zaakceptowane przez Zamawiającego. 1.9) Wykonawca ponosi koszty niezbędnych badań (np. badań gruntu) lub zakupu narzędzi niezbędnych do realizacji umowy, np. zakup nawozów, z wyjątkiem materiału ściółkującego, który zapewni Zamawiający na swój koszt. 1.10) Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania prac będących przedmiotem umowy zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa (w szczególności z ustawą o ochronie przyrody), aktualną wiedzą techniczną i ogrodniczą, należytą starannością i w oparciu o obowiązujące normy oraz zgodnie z wytycznymi Zamawiającego. 1.11) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za niewłaściwe dostosowanie się do zaleceń Zamawiającego, które spowodują uszkodzenie lub zniszczenie zieleni. 1.12) Wykonawca odpowiada za właściwe oznakowanie i zabezpieczenie prowadzonych prac oraz za wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w związku z wykonywanymi pracami. 1.13) Prowadzenie prac nie może powodować uciążliwości wobec osób postronnych oraz zagrażać bezpieczeństwu lub życiu osób, np. poprzez składowanie odpadów na chodnikach i ulicach. 1.14) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie prac w przedmiocie umowy, zapewnienie warunków BHP oraz metody organizacyjno-techniczne, jak również odpowiada za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku z pracami prowadzonymi w ramach niniejszej umowy, odpowiada również za zabezpieczenia przeciwpożarowe. 1.15) Wykonawca zobowiązany jest do ponoszenia odpowiedzialności za szkody powstałe na terenie prac pozostające w związku przyczynowym lub spowodowane pracami prowadzonymi przez Wykonawcę. 1.16) W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia nawierzchni ścieżek i roślin znajdujących się w ich pobliżu Wykonawca jest zobowiązany do naprawienia szkód i odtworzenia nawierzchni i roślinności na swój koszt. 1.17) Po wykonaniu prac teren wokół należy uporządkować najpóźniej w terminie 1 dnia od zakończenia prac, a powstałe w wyniku prac odpady np. skoszona trawa, chwasty, gałęzie i inne wywieźć z terenu prac. 1.18) Wykonawca zobowiązany jest powiadomić Zamawiającego telefonicznie lub mailowo o rozpoczęciu wykonywania prac najpóźniej dzień przed ich rozpoczęciem. 1.19) Wykonawca zobowiązany jest na bieżąco prowadzić rejestr wykonanych prac w dzienniku prowadzonych prac i na polecenie Zamawiającego zobowiązany jest wydać dziennik prowadzonych prac bez zbędnej zwłoki. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do cotygodniowych raportów mailowych z wykonywanych prac wraz z dokumentacją fotograficzną, które należy przesłać w pierwszym dniu roboczym następnego tygodnia na adres e-mail wskazany przez Zamawiającego. Szczegółowy opis zamówienia przedstawia także projekt umowy oraz jej pozostałe załączniki. Wykonawca w ramach świadczonych usług zobligowany jest do zapewnienia sobie miejsca do przechowywania sprzętu i narzędzi ogrodniczych, pomieszczeń sanitarnych. 2.Rozwiązania równoważne: rozdział IV SWZ 3. Zapisy RODO - rozdział II SWZ
Vorherige Bekanntmachung419535-2026
Interne KennungWID.271.1.34.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77313000 Pflege von Parkanlagen, 77314100 Anlegen von Rasen, 77342000 Heckenschnitt
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje do wykonania prace polegające na bieżącym utrzymaniu i pielęgnacji zieleni na obszarze miasta Jarocin w zakresie utrzymania parków, skwerów i innych terenów zieleni, a w szczególności prace w zakresie różnych prac ogrodniczych i porządkowych szczegółowo określonych w Załączniku nr 3 do umowy (tj. formularzu cenowym). 1.1) Wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia polegające na wykonywaniu prac ujętych w § 1 ust. 1, należy realizować zgodnie z następującymi dokumentami (załącznikami do umowy): a) Załącznik nr 1 – Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót w zakresie prac dotyczących bieżącego utrzymania i pielęgnacji terenów zieleni na obszarze Gminy Jarocin; b) Załącznik nr 2 - Mapa przedstawiająca zakres przestrzenny zamówienia; c) Załącznik nr 3 – Formularz cenowy; d) Załącznik nr 4 - Specyfikacja Warunków Zamówienia (zwana dalej „SWZ”). e) Zamawiający przesyłał będzie Wykonawcy zakres i termin wykonania prac ujętych w § 1 pocztą elektroniczną. 1.2) Zamawiający przesyłał będzie Wykonawcy zakres i termin wykonania prac ujętych w § 1 pocztą elektroniczną. 1.3) Wykonawca zobowiązuje się do reakcji, tj. rozpoczęcia prac od zgłoszenia przez Zamawiającego konieczności wykonania prac uwzględnionych w opisie zamówienia w terminie zadeklarowanych dni roboczych licząc od dnia następnego po przesłaniu zlecenia wykonania prac przez Zamawiającego. 1.4) Wykonawca niezwłocznie po przyjęciu zlecenia obowiązany jest informować pismem doręczonym Zamawiającemu lub poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail przedstawiciela Zamawiającego o wszelkich znanych mu okolicznościach uniemożliwiających lub utrudniających wykonanie zlecenia. 1.5) Wykonawca zobowiązany jest stosować się do wskazówek i poleceń Zamawiającego. 1.6) Powstałe odpady Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć do spółki Wielkopolskie Centrum Recyklingu – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Jarocinie (Witaszyczki, ul. im. Mariusza Małynicza 1, 63-200 Jarocin) lub zagospodarować na własną odpowiedzialność zgodnie z przepisami prawa. Koszty związane z zagospodarowaniem powstałych w trakcie prac odpadów będzie pokrywał Wykonawca. 1.7) Wykonawca zapewni sobie dostęp/dostawę wody na cele nawadniania oraz poniesie wszelkie koszty z tym związane. 1.8) Zamawiający nie narzuca Wykonawcy konkretnej metody nawadniania roślin lecz muszą one zostać pisemnie zaakceptowane przez Zamawiającego. 1.9) Wykonawca ponosi koszty niezbędnych badań (np. badań gruntu) lub zakupu narzędzi niezbędnych do realizacji umowy, np. zakup nawozów, z wyjątkiem materiału ściółkującego, który zapewni Zamawiający na swój koszt. 1.10) Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania prac będących przedmiotem umowy zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa (w szczególności z ustawą o ochronie przyrody), aktualną wiedzą techniczną i ogrodniczą, należytą starannością i w oparciu o obowiązujące normy oraz zgodnie z wytycznymi Zamawiającego. 1.11) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za niewłaściwe dostosowanie się do zaleceń Zamawiającego, które spowodują uszkodzenie lub zniszczenie zieleni. 1.12) Wykonawca odpowiada za właściwe oznakowanie i zabezpieczenie prowadzonych prac oraz za wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w związku z wykonywanymi pracami. 1.13) Prowadzenie prac nie może powodować uciążliwości wobec osób postronnych oraz zagrażać bezpieczeństwu lub życiu osób, np. poprzez składowanie odpadów na chodnikach i ulicach. 1.14) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie prac w przedmiocie umowy, zapewnienie warunków BHP oraz metody organizacyjno-techniczne, jak również odpowiada za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku z pracami prowadzonymi w ramach niniejszej umowy, odpowiada również za zabezpieczenia przeciwpożarowe. 1.15) Wykonawca zobowiązany jest do ponoszenia odpowiedzialności za szkody powstałe na terenie prac pozostające w związku przyczynowym lub spowodowane pracami prowadzonymi przez Wykonawcę. 1.16) W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia nawierzchni ścieżek i roślin znajdujących się w ich pobliżu Wykonawca jest zobowiązany do naprawienia szkód i odtworzenia nawierzchni i roślinności na swój koszt. 1.17) Po wykonaniu prac teren wokół należy uporządkować najpóźniej w terminie 1 dnia od zakończenia prac, a powstałe w wyniku prac odpady np. skoszona trawa, chwasty, gałęzie i inne wywieźć z terenu prac. 1.18) Wykonawca zobowiązany jest powiadomić Zamawiającego telefonicznie lub mailowo o rozpoczęciu wykonywania prac najpóźniej dzień przed ich rozpoczęciem. 1.19) Wykonawca zobowiązany jest na bieżąco prowadzić rejestr wykonanych prac w dzienniku prowadzonych prac i na polecenie Zamawiającego zobowiązany jest wydać dziennik prowadzonych prac bez zbędnej zwłoki. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do cotygodniowych raportów mailowych z wykonywanych prac wraz z dokumentacją fotograficzną, które należy przesłać w pierwszym dniu roboczym następnego tygodnia na adres e-mail wskazany przez Zamawiającego. Szczegółowy opis zamówienia przedstawia także projekt umowy oraz jej pozostałe załączniki. Wykonawca w ramach świadczonych usług zobligowany jest do zapewnienia sobie miejsca do przechowywania sprzętu i narzędzi ogrodniczych, pomieszczeń sanitarnych.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający będzie uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy, objęty prawem opcji. W ramach opcji zlecone mogą zostać wszystkie, niektóre lub jedna z prac objęte zamówieniem podstawowym. Prace objęte prawem opcji mogą zostać zlecone w ilości, których wartość nie będzie przekraczała 150 % całkowitej wartości zamówienia podstawowego. Zamawiający w ramach prawa opcji przewiduje także możliwość wydłużenia okresu świadczenia usługi maksymalnie o 12 miesięcy względem okresu następującego po zakończeniu okresu podstawowego. Wykonawcy nie będzie służyć roszczenie w przypadku braku skorzystania przez Zamawiającego z prac objętych prawem opcji.