See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Operationell leasing
Beschreibung: Upphandlingen avser ramavtal för operationell leasing av förmånsbilar för Almi‑koncernen. Ramavtalet ska omfatta leverans av operationell leasing av personbilar, inklusive tillhörande tjänster såsom service, reparation, försäkring, däck, administration samt återlämning och avveckling av fordon vid leasingperiodens slut.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128525:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen