See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Gépjárművek tartós-és eseti bérlete
Beschreibung: Gépjárművek tartós és eseti bérletére vonatkozó Keretszerződés az alábbi konkrét mennyiségekre: 1. Tartós bérlet mennyiség: A típus: 19 darab közép kategóriás, kombi kivitelű, benzin mild-hybrid motorral szerelt személygépjármű– 45.000,-km/év. 2. Rövid távú eseti bérlet mennyiség: B típus egyidejűleg legfeljebb 5 db közép kategóriás, kombi kivitelű, benzin mild-hybrid motorral szerelt személygépjármű (ugyanaz, mint az A típus, vagy az A típussal egyenértékű, a Bérlő részére történő átadáskor 2 évesnél nem idősebb, legfeljebb 80.000 kilométert futott) C típus – egyidejűleg legfeljebb 1 db, Egyterű / Minivan (MPV) – napi futásteljesítmény korlátozás nélkül; D típus – egyidejűleg legfeljebb 1 db, Kisáruszállító – napi futásteljesítmény korlátozás nélkül; E típusú – egyidejűleg legfeljebb 1 darab, Dobozos furgon könnyűtehergépjármű sofőrrel – napi futásteljesítmény korlátozás nélkül; F típusú – egyidejűleg legfeljebb 1 darab, Platós emelőhátfalas könnyűteher gépjármű sofőrrel– napi futásteljesítmény korlátozás nélkül; G típusú – egyidejűleg legfeljebb 1 darab, min. 6 fős személyszállító kisbusz napi futásteljesítmény korlátozás nélkül (a Bérlő részére történő átadáskor 5 évesnél nem idősebb); H típusú – egyidejűleg legfeljebb 1 darab, 9 fős személyszállító kisbusz napi futásteljesítmény korlátozás nélkül (a Bérlő részére történő átadáskor 5 évesnél nem idősebb). Opcionálisan lehívható Tartós bérlet mennyiség: Opció1: A típus 4 darab közép kategóriás, kombi kivitelű, benzin mild-hybrid motorral szerelt személygépjármű – 45.000,-km/év. Opció2: I típus 2 darab Felső kategóriás, SUV kivitelű, diesel motorral szerelt személygépjármű – 45.000,-km/év - 45.000,-km/év. A szerződés keretösszege 318.000.000 Ft, mely keretösszeg 70%-ára vállal lehívási kötelezettséget ajánlatkérő. Tartós bérlet: Az 1. pont szerinti mennyiségű új, korábban használatba nem vett gépjármű tartós bérlet keretében történő használatba adása, használatba vétele. Rövid távú eseti bérlet: A Szerződés alapján létrejövő, legfeljebb 15 (tizenöt) és 180 (száznyolcvan) egybefüggő naptári nap időtartamú, eseti jelleggel igénybe vett bérleti jogviszony, amely a Bérlő írásbeli rendelése és a Bérbeadó visszaigazolása alapján jön létre, az E és F típusú gépjárművek esetében sofőr biztosításával. A C-H típusok esetében megrendelés számtól függetlenül a rövid távú bérlet 15 (tizenöt) egybefüggő naptári napra lehetséges kilométer korlátozás nélkül. A B típus esetében megrendelés számtól függetlenül a rövid távú bérlet 180 (száznyolcvan) egybefüggő naptári napra lehetséges kilométer korlátozás nélkül. Tartós bérletekre vonatkozóan megkötésére kerülő Egyedi szerződések alapján Bérlő részére 2026.május 1. és május 15. napja között átadásra kerülő gépjárművek: A Típus 4 db, a Bérlő részére 2026. augusztus 1. és augusztus 15. napja között átadásra kerülő gépjárművek: A Típus 15 db. Bérbeadó nem jogosult előteljesítésre. Előtét (az új gépjárművet az átadásáig kiváltó) gépjármű: Tartós bérletbe vett gépjárművek előtét gépjárművei: A Bérbeadó köteles az átadás időpontjában legfeljebb 1 éve forgalomba helyezett, max. 20.000 Km-t futott, adott esetben nem kategória azonos, ún."előtét" gépjárművet biztosítani a Bérlő részére az új gépjármű leszállításának/átadásának az időpontjáig, az adott kategória bérleti díjának 75%-os díján. A 2026.május 1. és május 15. napja közötti átadási időszak esetében az új gépjárművet előtét autóval legfeljebb 4 hónapos időszakra, a 2026. augusztus 1. és augusztus 15. napja közötti átadási időszak esetében az új gépjárművet előtét autóval legfeljebb 1 hónapos időszakra lehet kiváltani. Opcionálisan lehívható Tartós bérletbe vett gépjárművek előtét gépjárművei: A Bérbeadó köteles az átadás időpontjában legfeljebb 1 éve forgalomba helyezett, max. 20.000 Km-t futott, az A típusú gépjárművek esetében kategória azonos, az I típusú gépjárművek esetében típus azonos ún."előtét" gépjárművet biztosítani a Bérlő részére az új gépjármű leszállításának/átadásának az időpontjáig, a szerződés szerinti bérleti díjának a 75%-os díján. Az előtét autó átadásának a határideje legkésőbb az opció lehívásától számított 15 (tizenöt) napon belül. A Tartós bérlet típusú bérletek időtartama: az egyes gépjárművek átadásától kezdődően, a teljes gépjármű mennyiség a Bérlő részére történt átadásától számított 36 (harminchat) hónap, amely időtartam lejárata egyben a Keretszerződés lejárati időpontja. Bérlő a szerződés lejártát megelőző legkésőbb 30. (harmincadik) naptári napig egyoldalú nyilatkozatával, az összes Tartós bérletre vonatkozó Egyedi szerződés hatályát jogosult 6 (hat) hónappal meghosszabbítani a Kbt.141.§ (4) bek. a) pontjának megfelelően. A Rövid távú eseti bérlet időtartama: az Egyedi szerződésben, napokban meghatározásra kerülő időtartam. Az Egyedi szerződésben a Bérlő által a gépjármű bérletére egybefüggően meghatározható legrövidebb időtartam: 1 (egy) nap, a leghosszabb időtartam 180 (száznyolcvan) nap. E és F típus bérlete esetén a gépjárműnek és a sofőrnek is Bérlő rendelkezésére kell állnia a megrendelő szerinti teljes időtartamban. A Keretszerződés alapján Rövidtávú eseti bérlet a Keretszerződés hatályba lépésétől a fent leírtak szerinti 36 hónapos, illetve meghosszabbított időtartam lejáratáig terjedően hozható létre.
Vorherige Bekanntmachung: 117896-2026
Interne Kennung: EKR000197782026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő a Kbt. 81. § (1) bekezdése szerinti, uniós értékhatárt elérő értékű nyílt eljárást folytatott le. Az ajánlatok elbírálása három szakaszból állt a Kbt. 81. § (5) bekezdése alapján. Ajánlatkérő először az ajánlatok értékelését végezte el a Kbt. 69. § (3) bekezdése szerint, majd az értékelési részszempont szerint legkedvezőbb (adott esetben az azt követő legkedvezőbb) ajánlat(ok) vonatkozásában elvégezte azok előzetes vizsgálatát (Kbt. 69. § (2) bekezdés), majd az előzetes vizsgálatot követően elvégezte azok utólagos vizsgálatát (utólagos igazolások benyújtása). Az ajánlatkérő az ajánlatokat a Kbt. 76. § (2) bekezdés c) pontja alapján, a legjobb ár-érték arányt megjelenítő értékelési szempontok alapján értékelte. Előzetes vizsgálat: Az ajánlatok elbírálása során az ajánlatkérő megvizsgálja, hogy az ajánlatok megfelelnek-e a közbeszerzési dokumentumokban, valamint a jogszabályokban meghatározott feltételeknek. Ajánlatkérő megállapítja, hogy mely ajánlat érvénytelen, és hogy van-e olyan gazdasági szereplő, akit az eljárásból ki kell zárni. Az ajánlatkérő a bírálat során az alkalmassági követelményeket, a kizáró okokat előzetes ellenőrzi, és elfogadja az egységes európai közbeszerzési dokumentumba foglalt nyilatkozatokat, valamint minden egyéb tekintetben ellenőrzi az ajánlat megfelelőségét, szükség szerint elvégzi a Kbt. 71-72. § szerinti bírálati cselekményeket (hiánypótlás, felvilágosítás kérés, számítási hiba javítása, aránytalanul alacsony ár és egyéb aránytalan vállalások vizsgálata). Az ajánlatkérő valamennyi alkalmassági minimumkövetelmény vonatkozásában előzetes igazolási módként elfogadja a formanyomtatvány IV. rész alfa szakaszának kitöltését, részletes információk megadását nem kéri. Az előzetes vizsgálathoz ajánlattevők kizárólag azon nyilatkozatokat, iratokat kötelesek benyújtani az ajánlatukban, amelyek alkalmasak arra, hogy Ajánlatkérő a Kbt. 69. § (2) és (3) bekezdéseiben foglalt kötelezettségeinek eleget tegyen. Utólagos vizsgálat: Ajánlatkérő az eljárás eredményéről szóló döntés meghozatalát megelőzően a Kbt. 69. § (4) vagy (6) bekezdés szerint jár el. Amennyiben az ajánlattevő az igazolásokat korábban benyújtotta, az ajánlatkérő nem hívja fel az ajánlattevőt az igazolások ismételt benyújtására, hanem úgy tekinti, mintha a korábban benyújtott igazolásokat az ajánlatkérő felhívására nyújtották volna be – és szükség szerint hiánypótlást rendel el vagy felvilágosítást kér. Ha az értékelés módszerét figyelembe véve valamelyik ajánlat figyelmen kívül hagyása esetén az ajánlattevők egymáshoz viszonyított sorrendje nem változik, ajánlatkérő az eljárást lezáró döntés meghozatalát megelőzően dönthet úgy, hogy a Kbt. 69. § (4) bekezdésében foglaltaktól eltérően a Kbt. 69. § (6) bekezdése szerint jár el.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Gépjárművek tartós- és eseti bérlete
Beschreibung: Gépjárművek tartós és eseti bérletére vonatkozó Keretszerződés az alábbi konkrét mennyiségekre: 1. Tartós bérlet mennyiség: A típus: 19 db közép kategóriás, kombi kivitelű, benzin mild-hybrid motorral szerelt személygépjármű –45.000,-km/év. 2. Rövid távú eseti bérlet mennyiség: B típus egyidejűleg legfeljebb 5 db közép kategóriás, kombi kivitelű, benzin mild-hybrid motorral szerelt személygépjármű (ugyanaz, mint az A típus vagy, az A típussal egyenértékű, a Bérlő részére történő átadáskor 2 évesnél nem idősebb, legfeljebb 80.000 kilométert futott) C típus–egyidejűleg legfeljebb 1 db, Egyterű/Minivan (MPV) –napi futásteljesítmény korlátozás nélkül; D típus–egyidejűleg legfeljebb 1 db, Kisáruszállító –napi futásteljesítmény korlátozás nélkül; E típusú–egyidejűleg legfeljebb 1 db, Dobozos furgon könnyűtehergépjármű sofőrrel – napi futásteljesítmény korlátozás nélkül; F típusú–egyidejűleg legfeljebb 1 db, Platós emelőhátfalas könnyűteher gépjármű sofőrrel– napi futásteljesítmény korlátozás nélkül. G típusú– egyidejűleg legfeljebb 1 db, min. 6 fős személyszállító kisbusz napi futásteljesítmény korlátozás nélkül (Bérlő részére történő átadáskor 5 évesnél nem idősebb) H típusú– egyidejűleg legfeljebb 1 db, 9 fős személyszállító kisbusz napi futásteljesítmény korlátozás nélkül (Bérlő részére történő átadáskor 5 évesnél nem idősebb). Opcionálisan lehívható Tartós bérlet mennyiség: Opció1: A típus 4 darab közép kategóriás, kombi kivitelű, benzin mild-hybrid motorral szerelt személygépjármű – 45.000,-km/év. Opció2: I típus 2 darab Felső kategóriás, SUV kivitelű, diesel motorral szerelt személygépjármű – 45.000,-km/év. Szerződés keretösszege 318 mFt, lehívási kötelezettség 70%. Tartós bérlet: 1.pont szerinti mennyiségű új, korábban használatba nem vett gépjármű tartós bérlet keretében történő használatba adása, használatba vétele. Rövid távú eseti bérlet: a Szerződés alapján létrejövő, legfeljebb 15 és 180 egybefüggő naptári nap időtartamú, eseti jelleggel igénybe vett bérleti jogviszony, amely a Bérlő írásbeli rendelése és a Bérbeadó visszaigazolása alapján jön létre, az E és F típusú gépjárművek esetében sofőr biztosításával. A C-H típusok esetében megrendelés számtól függetlenül a rövid távú bérlet 15 egybefüggő naptári napra lehetséges kilométer korlátozás nélkül. A B típus esetében megrendelés számtól függetlenül a rövid távú bérlet 180 egybefüggő naptári napra lehetséges kilométer korlátozás nélkül. Tartós bérletekre vonatkozóan megkötésére kerülő Egyedi szerződések alapján Bérlő részére 2026.május 1. és május 15. napja között átadásra kerülő gépjárművek: A Típus 4 db, a Bérlő részére 2026. augusztus 1. és augusztus 15. napja között átadásra kerülő gépjárművek: A Típus 15 db.Bérbeadó nem jogosult előteljesítésre. A Tartós bérlet típusú bérletek időtartama: az egyes gépjárművek átadásától kezdődően, a teljes 1. pont szerinti gépjármű mennyiség a Bérlő részére történt átadásától számított 36 hónap, amely időtartam lejárata egyben a Keretszerződés lejárati időpontja. Bérlő a szerződés lejártát megelőző legkésőbb 30. (harmincadik) naptári napig egyoldalú nyilatkozatával, az összes Tartós bérletre vonatkozó Egyedi szerződés hatályát jogosult 6 (hat) hónappal meghosszabbítani a Kbt.141.§ (4) bek. a) pontjának megfelelően. Rövid távú eseti bérlet időtartama: Egyedi szerződésben, napokban meghatározott időtartam. Bérbeadó a gépjárművet az Egyedi szerződés visszaigazolásától számított 24 órán belül, de legkésőbb Bérlő által meghatározott ettől későbbi kezdőidőpontban biztosítja. A 24 órás határidő csak munkanapokra értendő. Az Egyedi szerződésben Bérlő által a gépjármű bérletére egybefüggően meghatározható legrövidebb időtartam: 1 nap, a leghosszabb időtartam 180 nap. E és F típus bérlete esetén a gépjárműnek és a sofőrnek is Bérlő rendelkezésére kell állnia a megrendelő szerinti teljes időtartamban. Rövid távú eseti bérlet a Keretszerződés hatályba lépésétől a fent leírtak szerinti 36 hónapos, illetve meghosszabbított időtartam lejáratáig terjedően hozható létre. Bérbeadót terhelő kötelezettségek, a Keretszerződés hatálybalépése és a gépjárművek Bérlő részére történő átadása közötti időszakban, minden egyes gépjárműre nézve a következők: 1.A pontos műszaki követelmények és az átadás időpontjának és átadási helyének a Bérlővel történő egyeztetése. 2.Kiegészítő berendezések (gyári indításgátló berendezés, telefon kihangosító berendezés (bluetooth) rádiónémítás funkcióval) megrendelése és a beszerelés koordinálása. A berendezések meghibásodása esetén 24 órán belüli javítás a hiba jellegétől függően. 3.A CASCO és kötelező gépjármű felelősség biztosítás megkötése. 4.Gépjármű átadásakor az a gépjármű okmányok átadása Bérlő részére. 5.Bérbeadó a gépjárművek átadásakor tájékoztató-csomagot ad a Bérlőnek, amely tartalmazza a kezelési és használati útmutatót, valamint az autóvezetői tájékoztatót. 6.Bérbeadó hozzájárul, hogy Bérlő GPS nyomkövető rendszert építsen a gépjárművekbe. A GPS ki- és beszerelését Bérlő a saját költségére végezteti el az által kiválasztott szakcéggel. 7.Bérbeadó költsége és felelőssége gondoskodni arról, hogy a gépjárművekben elhelyezett elsősegély-nyújtási csomagok, illetve egyéb, ehhez kapcsolódó tartozékok a hatályos jogszabályi előírásoknak megfeleljenek a Bérlő általi használat teljes időtartama alatt. Bérbeadó köteles a Szerződés szerinti, a K.D. részét képező „Gépjárműpark-kezelés (flottakezelési szolgáltatások)” leírás szerinti és ajánlatában szereplő valamennyi szolgáltatást nyújtani Bérlő részére minden egyes átadott gépjárműhöz kapcsolódóan a jogviszony fennállása alatt. A flottakezelési szolgáltatások a következők: Biztosítások (CASCO, kötelező gépjármű felelősségbiztosítás) ügyintézése Káresemények teljeskörű biztosítási ügyintézése Karbantartási és szervízszolgáltatások Csereautó biztosítás Assistence (segélyszolgálat) szolgáltatás Téli-nyári gumicserék szervezése, gumik karbantartása, javítása Hozom-viszem szolgáltatás.
Interne Kennung: EKR000197782026/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opciónálisan lehívható Tartós bérlet mennyiség: Opció1: A típus 4 darab közép kategóriás, kombi kivitelű, benzin mild-hybrid motorral szerelt személygépjármű – 45.000,-km/év. Opció2: I típus 2 darab Felső kategóriás, SUV kivitelű, diesel motorral szerelt személygépjármű - 45.000,-km/év. Bérlő a fentiek szerint opcionálisan igénybe vehető Tartós bérleti szerződések létrehozására vonatkozó jogát, 2027. október 31.-éig a Bérbeadóhoz intézett egyoldalú írásbeli nyilatkozattal gyakorolhatja. Bérlő jogosult az opciós jogát darabonként, és a fenti határidőig, a fentiek szerinti mennyiségekig, több időpontban is gyakorolni. Bérlő nem vállal kötelezettséget az opció lehívására. Az opcióval bérbe vett gépjárművek bérleti feltételei azonosak a Tartós bérletbe vett gépjárművek bérleti feltételeivel, azzal, hogy a bérletek időtartama a Tartós bérlet típusú egyes gépjárművek átadásától kezdődően, a teljes Tartós bérlet típusú gépjármű mennyiség a Bérlő részére történt átadásától számított 36 (harminchat) hónap, amely időtartam lejárata egyben a Keretszerződés lejárati időpontja szerinti lejárat időpontjában jár le. Az opció lehívása esetén a gépjármű átadásának a határideje az opció lehívásától számított 5 (öt) hónap. Bérbeadó az opciós mennyiség tekintetében nem jogosult előteljesítésre. Opcionálisan lehívható Tartós bérletbe vett gépjárművek előtét gépjárművei: A Bérbeadó az alábbiakban meghatározott feltételek szerint, Bérlő külön írásbeli kérése nélkül is köteles, az átadás időpontjában legfeljebb 1 (egy) éve forgalomba helyezett, max. 20.000 Km-t futott, az A típusú gépjárművek esetében kategória azonos, az I típusú gépjárművek esetében típus azonos ún."előtét" gépjárművet biztosítani a Bérlő részére az új gépjármű leszállításának/átadásának az időpontjáig, a szerződés szerinti bérleti díjának a 75%-os díján. Az előtétautókra a szerződésben meghatározottak az irányadók. Az előtét autó átadásának a határideje, legkésőbb az opció lehívásától számított 15 (tizenöt) napon belül.