568834-2026 - Wettbewerb
Polen – Gebäudeinspektion – DZP.261.160.2026 Usługa polegająca na założeniu 2 700 Cyfrowych Książek Obiektu Budowlanego (c-KOB) dla nieruchomości zarządzanych/administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDZP.261.160.2026 Usługa polegająca na założeniu 2 700 Cyfrowych Książek Obiektu Budowlanego (c-KOB) dla nieruchomości zarządzanych/administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup usługi polegającej na ustaleniu i opracowaniu danych wymaganych do zamieszczenia w Cyfrowej Książce Obiektu Budowlanego (c-KOB), na podstawie przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji papierowej oraz ustaleń poczynionych we własnym zakresie, w tym przy pomocy dostępnych i prawnie usankcjonowanych serwisów (dysponujących danymi z zakresu geodezji i kartografii), takich jak m.in. informacje obiekcie: • rodzaj i funkcja obiektu budowlanego oraz rok oddania do użytkowania, • parametry techniczne (powierzchnia zabudowy, wysokość, kubatura, liczba kondygnacji, liczba lokali), • wyposażenie w instalacje i urządzenia, plan sytuacyjny oraz oznaczenie na mapie, • informacje o wyrobach zawierających azbest i właściwym organie nadzoru budowlanego. Przekazanie ich Zamawiającemu w formie narzędzia umożliwiającego bezpośredni eksport danych do systemu rządowego https://c-kob.gunb.gov.pl/. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera ZMODYFIKOWANY załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli Środki Publiczne, które zamierzał przeznaczyć na realizację całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane - zgodnie z art. 257 pzp. Zamawiający, zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, dokonał analizy możliwości podziału zamówienia na części. W wyniku przeprowadzonej analizy uznano, że podział przedmiotowego zamówienia nie jest uzasadniony z przyczyn technicznych, organizacyjnych oraz ekonomicznych. Zamawiający ocenił również wpływ braku podziału zamówienia na konkurencję. Przedmiot zamówienia jest dostępny dla wykonawców, którzy dysponują odpowiednim potencjałem technicznym i organizacyjnym lub mogą ubiegać się o udzielenie zamówienia wspólnie albo korzystać z zasobów podmiotów trzecich, zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. Brak podziału zamówienia na części nie prowadzi zatem do nieuzasadnionego ograniczenia konkurencji ani naruszenia zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Mając na uwadze powyższe okoliczności, Zamawiający uznał, że udzielenie zamówienia jako jednego, kompleksowego zamówienia zapewni osiągnięcie zakładanych celów ograniczy ryzyka techniczne i organizacyjne, umożliwi skuteczne zarządzanie realizacją przedsięwzięcia oraz zapewni jednolitą odpowiedzialność wykonawcy za prawidłowe wykonanie całego przedmiotu zamówienia. W związku z tym Zamawiający odstąpił od podziału zamówienia na części.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71315400 Gebäudeinspektion
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72312100 Datenaufbereitung
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1. W ramach umowy, Zamawiający uprawniony jest do wielokrotnego skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości obiektów budowlanych do ustalenia i opracowania danych wymaganych do zamieszczenia w C-KOB, na dotychczasowych warunkach i w konsekwencji zwiększenia wartości umowy, gdy wyniknie to z potrzeb i możliwości finansowych Zamawiającego. 2. Maksymalna wartość zwiększenia wynikająca z realizacji prawa opcji wynosi 95 % wartości umowy. Kwota netto: ____________ zł /________________zł brutto 3. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub części nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 4. Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego wymaga złożenia oświadczenia woli wykonawcy w formie pisemnej lub formie dokumentowej na wskazany przez Wykonawcę adres e-mail. 5. Termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż do 31 grudnia 2027 r. 6. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego