568911-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Echipamente pentru activități de cercetare - dezvoltare proiect CoEx2026.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Echipamente pentru activități de cercetare - dezvoltare proiect CoEx2026.
Beschreibung: În cadrul proiectului Centre de Excelenta – Strategii inovative pentru asigurarea securitatii nationale prin stimularea exploatarii resurselor de proteine sustenabile – cod proiect PN-IV-P6-6.1-CoEx-2024-0025, contactat de Unitatea Executivă pentru Finanțarea Învățământului Superior, a Cercetării, Dezvoltării și Inovării (UEFISCDI), in baza Contractului de finantare nr. 11CoEx / 2026 inregistrat cu nr. 25/03.02.2026, INCDBA-IBA Bucuresti dorește achiziționarea de Echipamente pentru activități de cercetare-dezvoltare, destinate cercetarii in cadrul proiectului. Achizitie de Echipamente pentru activități de cercetare - dezvoltare pentru laborator Chimia Alimentului pentru proiectul CoEx2026: - Lot 1: - Linie proteină completă cu autosampler, cu instalare, punere in functiune si instruire personal, 1 buc; - Lot 2: - Sistem sitare, cu instalare, punere in functiune si instruire personal, 1 buc; - Lot 3: - Nisa laborator tip 1, cu instalare, punere in functiune si instruire personal, 1 buc; - Lot 4: - Nise laborator tip 2, cu demontare si instalare, punere in functiune si instruire personal, 2 buc diferite; Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP, https://e-licitatie.ro/pub
Interne Kennung: 7
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Linie proteină completă cu autosampler
Beschreibung: Linie proteină completă cu autosampler, cu instalare, punere in functiune si instruire personal, 1 buc;
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 38430000 Erkennungs- und Analysegeräte
Los: LOT-0002
Titel: Sistem sitare
Beschreibung: Sistem sitare, cu instalare, punere in functiune si instruire personal, 1 buc;
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 42931100 Laborzentrifugen und Zubehör
Los: LOT-0003
Titel: Nisa laborator tip 1
Beschreibung: Nisa laborator tip 1, cu instalare, punere in functiune si instruire personal, 1 buc;
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 42520000 Lüftungsvorrichtungen
Los: LOT-0004
Titel: Nise laborator tip 2
Beschreibung: Nise laborator tip 2, cu demontare si instalare, punere in functiune si instruire personal, 2 buc diferite;
Interne Kennung: 4