2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa kamizelek kuloodpornych typu plate carrier w ilości 8000 szt.- umowa ramowa
Beschreibung: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu ograniczonego w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa na podstawie art. 410 ust. 1 ustawy Pzp. Przetarg ograniczony, zgodnie z art. 140 Pzp, to tryb udzielenia zamówienia, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy, a oferty mogą składać wyłącznie wykonawcy zaproszeni do składania ofert. 2. W wyniku przeprowadzenia niniejszego postępowania zostanie zawarta umowa ramowa na podstawie, której zostaną zawarte umowy wykonawcze zgodnie z art. 422 Pzp, zgodnie z procedurą określoną w projektowanych postanowieniach umowy ramowej. 3. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. Wykonawcy zobowiązują się nie podnosić jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu względem Zamawiającego. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 227 ustawy Pzp. 5. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. 6. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Interne Kennung: 142/cut/24/EZ
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zasadnym jest zastosowanie procedury ograniczonej przyspieszonej, na podstawie art. 411 ust. 7 i ust. 16 ustawy PZP, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, która podyktowana jest pilną potrzebą wynikającą z obiektywnych i nieprzewidzianych okoliczności niewynikających z winy Zamawiającego a bezpośrednio związanych z agresją zbrojną w rejonie Europy Wschodniej stwarzającej realne ryzyko rozlania się konfliktu. Nie bez znaczenia w korelacji z powyższym pozostaje fakt, znacznego ryzyka przerwania łańcuchów dostaw. Ponadto, realizacja przedmiotowego przedsięwzięcia podyktowana jest najwyższym priorytetm jakim kieruje się formacja czyli bezwzględnego zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i życia funkcjonariuszy realizujących swoje zadania. Biorąc pod uwagę obecną sytuację geopolityczną należy domniemywać, że tego typu zdarzenia będą się nasilać, a wyposażenie funkcjonariuszy w kamizelki kuloodporne w klasie K4 oraz hełmy kuoodporne jest absolutną koniecznością. Reasumując, w chwili obecnej przedmiotowe zakupy należy traktować jako pilne.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35815100 Kugelsichere Westen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa kamizelek kuloodpornych typu plate carrier w ilości 8000 szt. w ramach umowy ramowej. 1. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ - opisie przedmiotu zamówienia. 2. Przedmiot zamówienia określony został we Wspólnym Słowniku Zamówień - Kod CPV: 35815100-1 3. Celem przeprowadzenia niniejszego postępowania jest wyłonienie maksimum trzech Wykonawców, z którymi zostanie zawarta umowa ramowa. Warunki realizacji zamówienia zostały określone w SWZ i Załącznikach do niej. 4. Zamawiający dopuszcza powierzenie zamówienia podwykonawcom Wykonawcy.
Interne Kennung: 142/Cut/24/EZ
Menge: 8 000 Stück