568967-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Będzino oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z PSZOK
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Będzino oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z PSZOK
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych. W ramach przedmiotu zamówienia wydzielono trzy zadania: Zadanie nr 1 – usługę odbioru odpadów komunalnych, obejmującą transport niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów biodegradowalnych do instalacji wskazanej przez Zamawiającego, a także zagospodarowanie pozostałych selektywnie zebranych odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości zamieszkałe, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, z terenu Gminy Będzino; Zadanie nr 2 – odbiór odpadów komunalnych zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), zlokalizowanym w miejscowości Będzino 17A, obejmujący transport odpadów biodegradowalnych do instalacji wskazanej przez Zamawiającego oraz zagospodarowanie pozostałych frakcji odpadów objętych tym zadaniem; Zadanie nr 3 – usługę odbioru odpadów komunalnych, obejmującą transport niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów biodegradowalnych do instalacji wskazanej przez Zamawiającego, a także zagospodarowanie pozostałych selektywnie zebranych odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych oraz nieruchomości wykorzystywanych jedynie przez część roku, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, położonych na terenie Gminy Będzino.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungA. Zadanie nr 1- zakres zamówienia obejmuje: 1. odbiór i zagospodarowanie w instalacji wskazanej przez Zamawiającego następujących odpadów komunalnych: a) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych; b) gromadzonych selektywnie w pojemnikach lub workach odpadów biodegradowalnych (w tym choinki). 2.odbiór i zagospodarowanie następujących odpadów komunalnych gromadzonych selektywnie w pojemnikach lub workach, obejmujących: a) opakowania ze szkła, szkło, b) opakowania z papieru i tektury, papier i tektura, c) opakowania z tworzyw sztucznych, zmieszane odpady opakowaniowe, tworzywa sztuczne, B. Zadanie nr 2 - zakres zamówienia obejmuje odbiór odpadów komunalnych z PSZOK oraz transport odpadów biodegradowalnych do instalacji wskazanej przez Zamawiającego oraz zagospodarowanie pozostałych frakcji odpadów objętych tym zadaniem - zgodnie z OPZ. C. Zadanie nr 3 - zakres zamówienia obejmuje: 1. odbiór i zagospodarowanie w instalacji wskazanej przez Zamawiającego następujących odpadów komunalnych: a) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych; b) gromadzonych selektywnie w pojemnikach lub workach odpadów biodegradowalnych (w tym choinki). 2. odbiór i zagospodarowanie odpadów gromadzonych selektywnie w pojemnikach lub workach, obejmujących: a) opakowania ze szkła, szkło, b) opakowania z papieru i tektury, papier i tektura, c) opakowania z tworzyw sztucznych, zmieszane odpady opakowaniowe, tworzywa sztuczne. D. Termin realizacji zamówienia a) Zadanie nr 1 – od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż od dnia 01.10.2026 r. do dnia 31.12.2028 r.; b) Zadanie nr 2 – od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż od dnia 01.10.2026 r. do dnia 31.12.2028 r.; c) Zadanie nr 3 – od dnia 01.01.2027 r. do dnia 31.12.2028 r. E. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca nieodpłatnie wyposaża PSZOK oraz nieruchomości objęte systemem w worki oraz pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów oraz zmieszanych odpadów komunalnych - w terminach i ilościach ujętych w OPZ. Wykonawca doposaży również PSZOK w prasokontener. Szczegółowy opis wymagań Zamawiającego znajduje się w OPZ (załącznik nr 1 do SWZ).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Optionen
Beschreibung der Optionen1 Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy do wysokości 30 % zamówienia podstawowego. 2 Zamówienia, o których mowa w pkt 8.1. będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia 3. Zamówienia, o których mowa w pkt 8.1. będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. 4. Zamówienia, o których mowa w pkt 8.1. będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków niezależnych od Zamawiającego, w przypadku wyczerpania kwoty wynagrodzenia określonej w umowie, w przypadku przedłużającej się procedury udzielenia kolejnego zamówienia w procedurze otwartej.