568982-2025 - Wettbewerb
Polen – Planungsleistungen im Bauwesen – "Przebudowa ul. Żeromskiego" - wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel"Przebudowa ul. Żeromskiego" - wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej lub pozwolenia na budowę lub zaświadczenia o braku sprzeciwu do zamiaru wykonania robót budowlanych, służącej do opisu zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania pn. „Przebudowa ul. Żeromskiego". W zakres zadania wchodzi: 1) uzyskanie mapy ewidencji gruntów oraz wykazu podmiotów i działek, 2) na podstawie danych uzyskanych z ośrodka geodezyjnego, popartych przeprowadzeniem pełnej inwentaryzacji stanu istniejącego, oraz weryfikacją posadowienia infrastruktury drogowej wraz z urządzeniami nie związanymi z potrzebami ruchu drogowego, sporządzenie mapy do celów projektowych. Mapa do celów projektowych, wykonana przez Wykonawcę, powinna być uzgodniona i bezwzględnie potwierdzona przez wszystkich gestorów sieci uzbrojenia podziemnego w zakresie przebiegu i posadowienia ich sieci. Wykonawca przedłoży oświadczenie o sporządzeniu mapy do celów projektowych wg powyższych założeń, 3) opracowanie co najmniej dwóch wariantów rozwiązania projektowego (do uzgodnienia i wyboru przez Zamawiającego), 4) uzyskanie niezbędnych uzgodnień i decyzji dotyczących realizowanego projektu, w szczególności: a) decyzji o pozwoleniu na budowę lub ZRID lub zgłoszenie wykonania robót budowlanych do właściwego organu administracji architektoniczno budowlanej, b) decyzji lokalizacji inwestycji celu publicznego lub wypisu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, c) decyzji Konserwatora Zabytków (jeżeli będzie konieczna). Zakres opracowania: 1) dokumentacja geologiczna, przeprowadzenie analizy geotechnicznej podłoża. Wykonanie rozpoznania warunków gruntowo-wodnych dla posadowienia warstw konstrukcyjnych, 2) projekt budowlany wielobranżowy, wraz z akceptacją Zamawiającego dla wybranego rozwiązania projektowego (projekt architektoniczno-budowlany, projekt zagospodarowania terenu, projekt techniczny). 3) wykonanie projektów wykonawczych, oddzielnie dla każdej z branż, 4) wykonanie STWiORB, 5) projekt stałej organizacji ruchu wraz z zatwierdzeniem, 6) wykonanie przedmiaru, formularza do wyceny i kosztorysu inwestorskiego dla wszystkich branż w układzie tabelarycznym ciągłym –jedna tabela, z podziałem na rodzaje robót: (dział ogólny, roboty drogowe, roboty branżowe itd., podsumowanie wartości całego zadania netto/brutto). Formularz przedmiaru do wyceny podlega odrębnemu uzgodnieniu i zatwierdzeniu przez Zamawiającego, 7) wykonanie podziałów nieruchomości, jeżeli zajdzie taka potrzeba, w przypadku konieczności zajęcia dodatkowego terenu, poza granicami istniejącego pasa drogowego, 8) w przypadku drzew przewidzianych do wycinki, należy uzyskać zezwolenie na ich usunięcie, 9) uzyskanie wszelkich innych koniecznych decyzji, opinii, pozwoleń, warunków do projektowania niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, 10) uzyskania od gestorów sieci warunków technicznych i uzgodnień zabezpieczenia sieci lub likwidację kolizji. Wykonawca będzie inicjował oraz weźmie udział w naradach koordynacyjnych, na których ustalane będą bieżące wytyczne do projektu, oraz przedstawiony zostanie stopień zaawansowania opracowania. Częstotliwość spotkań winna wynosić nie mniej niż 1 raz w miesiącu. Narady odbywały się będą w siedzibie Zamawiającego w terminach z nim uzgodnionych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwoływania narad roboczych każdorazowo, gdy uzasadnione to będzie jakością i terminowością wykonania przedmiotu zamówienia. Wszelkie istotne informacje, mające bezpośredni wpływ na termin i jakość realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca przekazywał będzie niezwłocznie Zamawiającemu za pomocą ogólnie przyjętych i dostępnych metod (przesyłka listowa, fax, e-mail) zapewniających możliwość potwierdzenia przekazanej informacji. Ustalenia przyjęte w trakcie narad konsultacyjnych będą protokołowane. Sporządzenie protokołu jest obowiązkiem Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest do: 1) współpracy z Zamawiającym w zakresie sporządzania opinii, ocen, analiz dotyczących opracowywanego zadania dla potrzeb innych instytucji, 2) udziału w postępowaniu przetargowym na wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych w zakresie niezwłocznego przygotowywania odpowiedzi na pytania oferentów dotyczących opracowania projektowego, 3) nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji wg projektu będącego przedmiotem zamówienia, 4) nie używania w treści projektu nazw własnych, a ponadto w przypadku posłużenia się sformułowaniem „lub równoważnych” Wykonawca poda parametry techniczne rozwiązania równoważnego, 5) wykorzystania w opracowywanej dokumentacji najnowszych dostępnych rozwiązań technologicznych, 6) części opisowe opracowania wykonane będą za pomocą komputerowego edytora tekstów kompatybilnego z MS Word, przedmiar robót i kosztorys ofertowy dostarczyć także w wersji elektronicznej w formacie danych kompatybilnych z MS Excel, 7) przy sporządzaniu kosztorysu inwestorskiego Wykonawca wyłączy z całości i zestawi w odrębnym opracowaniu koszty wywozu, utylizacji, składowania materiałów pochodzących z rozbiórek, 8) całość dokumentacji ma być sporządzona zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo zamówień publicznych na dzień przekazania opracowania. 9) Z uwagi na to, że dokumentacja projektowa będzie służyła do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych Wykonawca wykona dodatkową wersją elektroniczną opracowania z usuniętymi danymi osobowymi zgodnie z ustawą z dnia 10.05.2018 r. o ochronie danych osobowych. 1.6. Zakres ilościowy zamówienia: a) Koncepcje(2 szt.)–po 1 egz. b) Projekt budowlany–5 egz. c) Projekty wykonawcze –po 5 egz. dla każdej branży d) Zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu –5 egz. e) Przedmiary robót –po 1 egz. dla każdej branży f) Zbiorczy formularz do wyceny –1 egz. g) Specyfikacje techniczne SSTWiORB (wielobranżowe) –3 egz. h) Kosztorys inwestorski -1 egz. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ.
Interne KennungBZP.271.140.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001