568984-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Kraftfahrzeugversicherungen – Servicii de asigurare facultativa a autovehiculelor CASCO
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de asigurare facultativa a autovehiculelor CASCO
Beschreibung: Se vor incheia polite de asigurare de raspundere civila pentru autoturisme /autospeciale/autospecializate, aflate in dotarea unitatii, conform tabel caiet de sarcini, Durata acordului cadru va fi pana la 31.01. 2028, primul contract subsecvent va fi valabil incepand cu 01.02.2027.Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor - 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11- a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 7446141_2026_PAAPD1624030
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Cantitatea minima estimata a acordului cadru este de 96 polite de asigurare CASCO. Cantitatea maxima estimata a acordului cadru este de 118 polite de asigurare CASCO. Cantitatea minima estimata ce poate face obiectul unui contract : este de 97 polite de asigurare CASCO. Cantitatea maxima estimata ce poate face obiectul unui contract este 115 polite de asigurare CASCO. Valoarea acordului-cadru se poate modifica, prin act aditional in functie de intrarile si/sau iesirele de autosanitare (transfer sau casare) din parcul auto al Serviciului de Ambulanta Judetean Timis.Durata acordului cadru va fi pana la 31.01. 2028 .Primul contract subsecvent va fi valabil incepand cu 01.02.2027.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Conform art 221 din Legea 98/2016, contractele de achiziţie publică/Acordurile-cadru pot fi modificate, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în următoarele situaţiiatunci când modificările, indiferent de valoarea acestora, au fost prevăzute în documentele achiziţiei iniţiale sub forma unor clauze de revizuire clare, precise şi fără echivoc, care pot include clauze de revizuire a preţului; În situaţia prevăzută , clauzele de revizuire precizează limitele şi natura eventualelor alin. (1) lit. a) modificări, precum şi condiţiile în care se poate recurge la acestea şi nu pot stabili modificări sau opţiuni care ar afecta caracterul general al contractului de achiziţie publică sau al acordului-cadru