See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORDURI-CADRU DE FURNIZARE licențe pentru pentru Cloud intern pentru realizarea proiectului „Implementarea infrastructurii de Cloud Guvernamental” - Componenta 7 „Transformare digitală” - PLANUL NAȚIONAL DE REDRESARE ŞI REZILIENŢĂ (PNRR)
Beschreibung: Procedura de achiziție are ca obiect furnizarea licențe pentru pentru Cloud intern pentru realizarea proiectului „Implementarea infrastructurii de Cloud Guvernamental” -Componenta 7 „Transformare digitală” - PLANUL NAȚIONAL DE REDRESARE ŞI REZILIENŢĂ (PNRR) cât și pentru dezvoltarea ulterioară de servicii aferente infrastructurii de cloud (cu asigurarea finanțării de la bugetul de stat), care se va materializa prin încheierea a trei acorduri-cadru aferente loturilor de mai jos: LOT 1 – Licențe pentru Cloud tip 1; LOT 2 – Licențe pentru Cloud tip 2; LOT 3 – Licențe pentru Cloud tip 3. Autoritatea contractanta va incheia cate un acord-cadru pentru fiecare lot in parte cu o valabilitate de 12 luni. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare până în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, pentru clarificarile primite cu cel puțin 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4267230_2026_PAAPD1617037
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48517000 IT-Softwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 – Licențe pentru Cloud tip 1
Beschreibung: In cadrul lotului 1 – Licențe pentru Cloud tip 1, se vor achizitiona Subscriptii Sisteme de operare RedHat. Cantitatile minime si maxime estimate a fi achizitionate pe durata acordului-cadru sunt de minimum 40 buc.- maximum 50 . buc. Cantitatile minime si maxime estimate a fi achizitionate in cadrul unui singur contract subsecvent sunt de minimum 1 buc.- maximum 40 . buc. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent, determinata pe baza cantitatilor maxime specificate mai sus, este de 1.574.064,00 lei fara TVA pentru LOTUL 1. Pe parcursul derularii acordului-cadru se estimeaza ca se vor atribui 2 contracte subsecvente, astfel: 1 contract subsecvent in anul 2026, 1 contract subsecvent in anul 2027.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 – Licențe pentru Cloud tip 2
Beschreibung: In cadrul lotului 2 – Licențe pentru Cloud tip 2, se vor achizitiona: 1. Windows Server Datacenter 2025 with Software Assurance; 2. Microsoft SQL Server Standard; 3. Windows Server CAL; 4. Remote Desktop Services CAL; 5. Windows Server External Connector. Cantitatile minime si maxime estimate a fi achizitionate pe durata acordului-cadru sunt: 1. Windows Server Datacenter 2025 with Software Assurance : minimum 3776 buc.- maximum 4992 buc.; 2. Microsoft SQL Server Standard: minimum 125 buc.- maximum 162 buc.; 3. Windows Server CAL: minimum 600 buc.- maximum 720 buc.; 4. Remote Desktop Services CAL: minimum 50 buc.- maximum 100 buc.; 5. Windows Server External Connector: minimum 40 buc.- maximum 50 buc. Cantitatile minime si maxime estimate a fi achizitionate in cadrul unui singur contract subsecvent sunt: 1. Windows Server Datacenter 2025 with Software Assurance : minimum 1 buc.- maximum 3776 buc.; 2. Microsoft SQL Server Standard: minimum 1 buc.- maximum 125 buc.; 3. Windows Server CAL: minimum 1 buc.- maximum 600 buc.; 4. Remote Desktop Services CAL: minimum 1 buc.- maximum 50 buc.; 5. Windows Server External Connector: minimum 1 buc.- maximum 40 buc. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent, determinata pe baza cantitatilor maxime specificate mai sus, este de 27.261.654,02 lei fara TVA pentru LOTUL 2. Pe parcursul derularii acordului-cadru se estimeaza ca se vor atribui 2 contracte subsecvente, astfel: 1 contract subsecvent in anul 2026, 1 contract subsecvent in anul 2027.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 – Licențe pentru Cloud tip 3
Beschreibung: In cadrul lotului 3 – Licențe pentru Cloud tip 3, se vor achizitiona Pachete Oracle Database Enterprise Edition. Cantitatile minime si maxime estimate a fi achizitionate pe durata acordului-cadru sunt de minimum 19 buc.- maximum 24 buc. Cantitatile minime si maxime estimate a fi achizitionate in cadrul unui singur contract subsecvent sunt de minimum 1 buc.- maximum 19. buc. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent, determinata pe baza cantitatilor maxime specificate mai sus, este de 8.722.823,62 lei fara TVA pentru LOTUL 3. Pe parcursul derularii acordului-cadru se estimeaza ca se vor atribui 2 contracte subsecvente, astfel: 1 contract subsecvent in anul 2026, 1 contract subsecvent in anul 2027.
Interne Kennung: 3