Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34134100 Pritschenlastwagen, 34140000 Schwerlastfahrzeuge, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Erfüllungsort
Stadt: Härnösand
Land, Gliederung (NUTS): Västernorrlands län (SE321)
Land: Schweden
569000-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon – Lastväxlare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastväxlare
BeskrivningHärnösands Energi och Miljö bjuder in leverantörer att lämna anbud gällande upphandling av en (1) ny lastväxlare. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör efter avslutad utvärdering. Se mer information i upphandlingsdokumentationen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon, 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001