2. Verfahren
Verfahren
Titel: Contractwijziging Werkplekomgeving en -beheer ten behoeve van de RDW
Beschreibung: De RDW heeft in 2016 een aanbesteding uitgevoerd voor de verwerving van een digitale werkplekomgeving. Deze aanbesteding is destijds door Fujitsu Technology Solutions BV (FTS) gewonnen. Het contract met FTS eindigt, na de uitoefening van alle optiejaren inclusief transitieperiode, van rechtswege op 1 oktober 2025. Vanwege onvoorziene omstandigheden dient dit contract tijdelijk verlengd te worden. De RDW heeft in 2016 een aanbesteding uitgevoerd voor de verwerving van een digitale werkplekomgeving. Deze aanbesteding is destijds door Fujitsu Technology Solutions BV (FTS) gewonnen. Het contract met FTS eindigt, na de uitoefening van alle optiejaren inclusief transitieperiode, van rechtswege op 1 oktober 2025. De afgelopen periode heeft de RDW een nieuwe visie ontwikkeld m.b.t. de digitale werkplekomgeving. In deze visie staat de RDW laptop op basis van Windows 11 en Microsoft 365 centraal. Derhalve vindt momenteel een transitie plaats van de huidige, virtuele desktopomgeving (op basis van Citrix) naar een oplossing die applicaties rechtstreeks kan aanbieden op de RDW-laptop middels Entra Application Proxy). De RDW heeft er voor gekozen om de nieuwe digitale werkplekomgeving grotendeels weer in eigen beheer uit te gaan voeren. Voor bepaalde diensten die nog wel extern worden afgenomen zoals de ontsluiting van applicaties via het AVD portaal heeft de RDW een mini-competitie onder bestaande raamovereenkomsten uitgevoerd om te voorzien in deze behoefte. Als gevolg van de transitie naar de nieuwe, RDW werkplek moeten onder meer de huidige applicaties die onder Citrix werken gemigreerd worden. Deze migratie verloopt langzamer dan voorzien. De reden hiervoor is met name de complexiteit die bepaalde applicaties met zich mee brengen om ze geschikt te maken voor ontsluiting buiten Citrix. Aangezien de dienstverlening rondom Citrix pas kan worden stopgezet nadat de laatste applicatie is gemigreerd naar de nieuwe RDW werkplek , en de RDW het beheer van de Citrix omgeving niet zelf kan uitvoeren, dient met name hierdoor de overeenkomst met FTS tot dit moment verlengd te worden tot uiterlijk 01-07-2026 om zodoende de continuïteit te waarborgen. Naar verwachting is uiterlijk Q2 2026 de gehele migratie afgerond waarmee ook de noodzaak tot het continueren van de overeenkomst met FTS vervalt. De RDW beroept zich op artikel 2.136d (aanvullende opdracht noodzakelijk) en artikel 2.163e (onvoorziene omstandigheid) van de Aanbestedingswet 2012 om de aflopende overeenkomst met FTS tijdelijk te verlengen. Gezien de onvoorziene omstandigheid van de hoger dan verwachte complexiteit van de te migreren applicaties, daarmee de langere tijd die dit met zich mee brengt en de beperkte periode die dit betreft, acht de RDW dit uitlegbaar en gerechtvaardigd.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zentrale Elemente des Verfahrens: De RDW heeft in 2016 een aanbesteding uitgevoerd voor de verwerving van een digitale werkplekomgeving. Deze aanbesteding is destijds door Fujitsu Technology Solutions BV (FTS) gewonnen. Het contract met FTS eindigt, na de uitoefening van alle optiejaren inclusief transitieperiode, van rechtswege op 1 oktober 2025. De afgelopen periode heeft de RDW een nieuwe visie ontwikkeld m.b.t. de digitale werkplekomgeving. In deze visie staat de RDW laptop op basis van Windows 11 en Microsoft 365 centraal. Derhalve vindt momenteel een transitie plaats van de huidige, virtuele desktopomgeving (op basis van Citrix) naar een oplossing die applicaties rechtstreeks kan aanbieden op de RDW-laptop middels Entra Application Proxy). De RDW heeft er voor gekozen om de nieuwe digitale werkplekomgeving grotendeels weer in eigen beheer uit te gaan voeren. Voor bepaalde diensten die nog wel extern worden afgenomen zoals de ontsluiting van applicaties via het AVD portaal heeft de RDW een mini-competitie onder bestaande raamovereenkomsten uitgevoerd om te voorzien in deze behoefte. Als gevolg van de transitie naar de nieuwe, RDW werkplek moeten onder meer de huidige applicaties die onder Citrix werken gemigreerd worden. Deze migratie verloopt langzamer dan voorzien. De reden hiervoor is met name de complexiteit die bepaalde applicaties met zich mee brengen om ze geschikt te maken voor ontsluiting buiten Citrix. Aangezien de dienstverlening rondom Citrix pas kan worden stopgezet nadat de laatste applicatie is gemigreerd naar de nieuwe RDW werkplek , en de RDW het beheer van de Citrix omgeving niet zelf kan uitvoeren, dient met name hierdoor de overeenkomst met FTS tot dit moment verlengd te worden tot uiterlijk 01-07-2026 om zodoende de continuïteit te waarborgen. Naar verwachting is uiterlijk Q2 2026 de gehele migratie afgerond waarmee ook de noodzaak tot het continueren van de overeenkomst met FTS vervalt. De RDW beroept zich op artikel 2.136d (aanvullende opdracht noodzakelijk) en artikel 2.163e (onvoorziene omstandigheid) van de Aanbestedingswet 2012 om de aflopende overeenkomst met FTS tijdelijk te verlengen. Gezien de onvoorziene omstandigheid van de hoger dan verwachte complexiteit van de te migreren applicaties, daarmee de langere tijd die dit met zich mee brengt en de beperkte periode die dit betreft, acht de RDW dit uitlegbaar en gerechtvaardigd.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Werkplekomgeving en -beheer ten behoeve van de RDW
Beschreibung: Ter beschikking stellen en beheer van de virtuele desktopomgeving (op basis van Citrix) van de RDW
Interne Kennung: 1