2. Verfahren
Verfahren
Titel: Turbundna resor - Nynäshamns kommun
Beschreibung: Upphandlingen avser leverans av turbundna resor för Nynäshamns Kommuns räkning till och från dagverksamhet, daglig verksamhet inom LSS för barn och vuxna, korttidsboenden och avlastningsboenden för personer med och utan demensdiagnos och för personer med funktionshinder.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60120000 Taxiverkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße), 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
5. Los
Los: LOT-0001