See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Általános és sürgősségi Egészségügyi fogyóanyagok
Beschreibung: Az MH EK általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel. EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk Fogalommeghatározások A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg részenkénti megoszlása: 1. 6 487 815 HUF 2. 29 492 000 HUF 3. 5 834 094 HUF 4. 2 682 060 HUF 5. 51 732 000 HUF 6. 26 844 800 HUF 7. 810 060 HUF 8. 17 873 130 HUF 9. 614 693 706 HUF 10. 18 358 650 HUF 11. 5 470 200 HUF 12. 3 849 600 HUF 13. 5 371 200 HUF 14. 7 649 100 HUF 15. 17 595 900 HUF 16. 39 980 400 HUF 17. 8 400 000 HUF 18. 2 479 350 HUF (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD., Műszaki leírás. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve. 8. „gyártó”: az a természetes vagy jogi személy, aki vagy amely terméket gyárt, vagy terméket terveztet vagy gyártat, és az adott terméket saját neve vagy védjegye alatt forgalmazza; 9. „importőr”: az Unióban letelepedett olyan természetes vagy jogi személy, aki vagy amely harmadik országból származó terméket hoz forgalomba az uniós piacon; 10. „forgalmazó”: az a gyártótól vagy importőrtől eltérő természetes vagy jogi személy az ellátási láncban, aki vagy amely terméket forgalmaz.
Interne Kennung: EKR000321402026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Általános betegellátó anyagok
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 1. részajánlati körben: 6 487 815 HUF. Mennyisége tervezetten: 17 különféle általános betegellátási termék, a műszaki leírás szerint, 198 213 db (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/1
Haupteinstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
Los: LOT-0002
Titel: Eh papírtermék
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 2. részajánlati körben: 29 492 000 HUF Mennyisége tervezetten: 2 különféle termék papírlepedő 236038 m, kéztörlő 6 053 333 lap a műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/2
Los: LOT-0003
Titel: EKG elektródák
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 3. részajánlati körben: 5 834 094 HUF Mennyisége tervezetten: 5 különféle termék (elektródák, hevederek) 120 678 db., a műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/3
Los: LOT-0004
Titel: Vezető és kenő anyagok (gél, folyadék és krém)
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 4. részajánlati körben: 2 682 060 HUF Mennyisége tervezetten: 4 különféle termék (uh gél 120 kg, és 982 500 ml) a műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/4
Los: LOT-0005
Titel: Intraosszeális infúzió
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 5. részajánlati körben: 51 732 000 HUF Mennyisége tervezetten: 1 fajta termék, (intraosszeális szett) 900 szett a műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/5
Los: LOT-0006
Titel: Standard infúziós szerelékek
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 6. részajánlati körben: 26 844 800 HUF Mennyisége tervezetten: 3 különféle termék (infúziós szerelékek, infúziós csapok) 42 044 db., a műszaki leírás szerint (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/6
Los: LOT-0007
Titel: Katéterek, szondák
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 7. részajánlati körben: 810 060 HUF Mennyisége tervezetten: 7 különféle termék (szondák, leszívók) 3630 dba műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/7
Los: LOT-0008
Titel: Kesztyűk
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 8. részajánlati körben: 17 873 130 HUF Mennyisége tervezetten: 21 különféle termék (kesztyűk) 783 690 db a műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/8
Los: LOT-0009
Titel: Lélegeztető- és aneszteziológiai eszközök
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 9. részajánlati körben: 614 693 706 HUF Mennyisége tervezetten: 32 különféle termék (tubusok, maszkok, eszközök.)117 608 db a műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/9
Los: LOT-0010
Titel: Mellkas detenzionálás
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 10. részajánlati körben: 18 358 650 HUF Mennyisége tervezetten: 4 különféle termék (mellkasi szettek)1950 db a műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/10
Los: LOT-0011
Titel: Mintavételi pohár
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 11. részajánlati körben: 5 470 200 HUF Mennyisége tervezetten: 2 különféle termék (műanyag poharak) 54 900 dba műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/11
Los: LOT-0012
Titel: Oxigén terápia
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 12. részajánlati körben: 3 849 600 HUF Mennyisége tervezetten:3 különféle termék (Oxigén maszk, orrkatéter, összekötőcső) 1200 db a műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/12
Los: LOT-0013
Titel: Pelenka
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 13. részajánlati körben: 5 371 200 HUF Mennyisége tervezetten:2 különféle termék (pelenkák) 21 600 db a műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/13
Los: LOT-0014
Titel: Szikepengék, EH. seb-i, bőrgyőgyászati eszközök
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 14. részajánlati körben: 7 649 100 HUF Mennyisége tervezetten: 8 különféle termék 32 700 db. (Szikepengék) a műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/14
Los: LOT-0015
Titel: Tűk, fecskendők
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 15. részajánlati körben: 17 595 900 HUF Mennyisége tervezetten: 5 különféle termék (intravénás kanül) 114 843 db., a műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/15
Los: LOT-0016
Titel: Vénakanül
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 16. részajánlati körben: 39 980 400 HUF Mennyisége tervezetten: 5 különféle termék (intravénás kanül) 114 843 db.a műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/16
Los: LOT-0017
Titel: Vérvételi egységdoboz
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 17. részajánlati körben: 8 400 000 HUF Mennyisége tervezetten: 1 féle termék (Vérvételi egységdoboz) 3000 klt., a műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/17
Los: LOT-0018
Titel: Vizeletgyűjtők, kartéterek
Beschreibung: Magyar Honvédség Egészségügyi Központ általános és sürgősségi egészségügyi fogyóanyagokat kíván beszerzeni, keretmegállapodás megkötésével, a Kbt. 105.§. (1) bekezdés a) pontja alapján.egy ajánlattevővel, az alább megnevezett helyszínekre történő szállításal: (1.)1183 Bp. Tünde utca 0137664. hrsz. (2.) 8380, Hévíz Ady Endre u 31. (3.) 6000, Kecskemét, Balaton u. 17. A keretmegállapodás értéke összesen nettó 865 604 065 HUF keretösszeg erejéig, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésével. Ajánlatkérő nem köteles a beszerzését megvalósítani. Teljesítés: többszöri lehívással, többszöri beszállítással, részszámla kiállításának lehetőségével. A keretösszeg az 18. részajánlati körben: 2 479 350 HUF Mennyisége tervezetten: 13 különféle termék (katéterek, vizeletgyűjtők) 10 290 db. a műszaki leírás szerint. (X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve kerültek megadásra. Műszaki leírás, Kiegészítő Közbeszerzési Dokumentum továbbiakban: KKD. (X) (X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak: - az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható; - új (gyári új, nem használt, nem demókészülék); - az EU harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra. AZ AJÁNLATNAK TARTALMAZNIA KELL: Szakmai ajánlat: (1) AJÁNLAT keretében részenként csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertetőt (másolati példányban). A gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék származási helyét, továbbá műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt, amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható. Ha a termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is. AK gyártó vagy forgalmazó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója, illetve forgalmazásra feljogosított képviselője vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, forgalmazásra meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó vagy forgalmazó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól vagy forgalmazótól származó termékleírás/prospektus megfelelő. (2) AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot a kereskedelmi táblában szükséges megtenni, (a Műszaki leírás táblázatban megadottak alapján), a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény ismeretében: szövegesen, számadattal, vagy igen/nem nyilatkozattal. Kereskedelmi ajánlat: (3) Kereskedelmi táblát (a megajánlott ár alátámasztására), a meghatározott minta alapján. [KKD.7.3.pont] szükséges kitölteni. Tartalmazza a megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját, származási országát, netto és bruttó legkisebb egységárát, a mindösszesen árát, az ÁFA mértékéét, a kiszerelési egységet. A megajánlott termék megnevezését, cikkszámát, gyártóját , a legkisebb egységre vonatkozó (nettó) egység árát AK alapadatként kezeli. A szakmai ajánlat a bontást megelőzően benyújtott ajánlatban történő csatolásának elmaradása az ajánlat ÉRVÉNYTELENSÉGÉT vonja maga után. Ez alól kivételt képez, ha az ajánlat egyéb részeiben egyértelműen és kétséget kizáró módon megállapíthatóak a SZAKMAI ajánlatban alapadatként meghatározott értékek. (ld. KKD 7.3.2.). (X) ATnek az ajánlatban rögzítenie szükséges, hogy az általa megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfeleltethetőségét. Amennyiben a megajánlott termék orvostechnikai eszköznek minősül, abban az esetben nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége, hogy igazolja a megajánlott termék orvostechn. eszköznek való megfelelését a 16/2012. (II.16.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése szerint. (X) AK a felhívás IV.1.8.-ban rögzíti, hogy az eljárás a GPA hatálya alá tartozik. Ennek megfelelően a Kbt. 2. § (5) bek. irányadó. A Kbt. 2. §-a (5) bek. alapján az EU-ban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást kell nyújtani a közbeszerzési eljárásban. Az EU-n kívül letelepedett gsz. és a nem közösségi származású áruk számára nemzeti elbánást a közbeszerzési eljárásban Mo.-nak és az EU-nak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (2) bekezdéssel összhangban az ajánlatkérő kizárhatja az eljárásból azt az AT-t , aki számára nem kell nemzeti elbánást nyújtani [2. § (5) bekezdés. AK nem zárja ki az ajánlattevőt (AT), amennyiben a megajánlott termék – az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/1020 Rendelet 3. cikk 8. pontja szerinti – gyártója az Európai Unióban és az Európai Gazdasági Térségben letelepedett gazdasági szereplőnek minősül és a megajánlott termék – függetlenül a származási helytől – megfelel az Európai Uniós direktíváknak.AT, aki vonatkozásában – a megajánlott termékének származási helyét figyelembe véve – nem kell nemzeti elbánást nyújtani, a kizárás elkerülése érdekében igazolni köteles a megajánlott termék gyártójának székhelyét [érvényes cégbejegyzést igazoló dokumentum] és a termék Európai Uniós direktíváknak való megfelelését [érvényes megfelelőségi eljárás eredményét igazoló dokumentum.
Interne Kennung: EKR000321402026/18