2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i montaż jednostek chłodzenia freonowego w obiektach DSK, CSK, SKDJ
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż jednostek chłodzenia freonowego w obiektach DSK, CSK, SKDJ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu Zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 403902-2025
Interne Kennung: DZPUCK.262.091.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 w przeprowadzeniu postępowania przetargowego na ,,Dostawa i montaż jednostek chłodzenia freonowego w obiektach DSK, CSK, SKDJ,, i skrócił termin składania ofert do min. 15 dni. Konieczność udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z pilnej potrzeby poprawy warunków temperaturowych wyszczególnionych pomieszczeń. Zamawiający przeprowadza w/w postepowanie po raz drugi (wcześniejsze zostało unieważnione) w związku z tym Zamawiający chcę przyspieszyć procedurę aby rozpoczęcie prac nastąpiło przed szczytem letnich upałów. Należy zauważyć, że w odróżnieniu od przepisu art. 209 ust. 1 pkt 4 Pzp, który uzależnia dopuszczalność udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia od „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia niewynikającej z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której wcześniej nie można było przewidzieć”, co skutkuje tym, że „nie można zachować terminów określonych dla przetargu nieograniczonego, przetargu ograniczonego lub negocjacji z ogłoszeniem”, przepis art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp nie zawiera tak daleko idących obostrzeń. W związku z tym zastosowanie przepisu art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp nie jest uzależnione od tego czy pilna potrzeba wynikała z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, a także od tego czy zaistnienie pilnej potrzeby można było wcześniej przewidzieć. Przesłanki z art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp są mniej restrykcyjne, co jest uzasadnione tym, że zastosowanie tego przepisu służy jedynie skróceniu terminów w przetargu, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym. Jak wskazano w uzasadnieniu projektu ustawy z dnia 22 czerwca 2016r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw, na mocy której w art. 43 Pzp dodano ust. 2b, „Procedura przyspieszona została przewidziana m.in. na potrzeby sytuacji wynikających ze zwykłych błędów ludzkich, jak np. zamówienie dla szpitala, które musi być zrealizowane w określonym terminie (np. dostawa określonego sprzętu, leków, mediów czy niezbędnych usług), w którym zamawiający nie dopilnował, aby opublikować ogłoszenie o zamówieniu w terminie umożliwiającym uwzględnienie minimalnych terminów składania ofert” (druk sejmowy nr 366). Za możliwością zastosowania przepisu art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp do zamówienia na w/w dostawy przemawia również to, że ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez wykonawców oferty nie będzie czasochłonne. Wskazane okoliczności należy zakwalifikować, jako dbałość Zamawiającego w zakresie wydatkowania środków, jakie Zamawiający pozyskał na realizacje tego zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39717200 Klimageräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż jednostek chłodzenia freonowego w obiektach DSK, CSK, SKDJ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu Zamówienia.