569222-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen – Behandling af olie- og vandblanding (EAK-kode 130507) for SMOKA
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBehandling af olie- og vandblanding (EAK-kode 130507) for SMOKA
BeschreibungDen udbudte opgave omfatter Behandling af olie- og vandblanding (EAK-kode 130507) fra SMOKA. De i Udbudsmaterialet angivne mængder er SMOKAs årlige estimerede mængder i kontraktperioden. Der henvises i øvrigt til Kravspecifikationen for en uddybning af kravene til den udbudte opgave.
Vorherige Bekanntmachung673954-2025
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensAlle tilbudsgivere, der har afgivet indledende tilbud inden for den fastsatte tidsfrist, vil blive indbudt til at deltage i forhandlinger. Ordregiver forbeholder sig dog retten til at indgå kontrakt på baggrund af de indledende tilbud.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0000
Menge800 Tonnen