2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych oraz przeprowadzenie usługi serwisu dla inwestycji pn. „Budowa modułu silników gazowych do skojarzonego wytwarzania energii elektrycznej i ciepła”.
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest zaprojektowanie i budowa źródła energii elektrycznej i ciepła opartego na układzie kogeneracyjnym o mocy poniżej 19,99 MW zawartej w paliwie, składającego się z dwóch jednakowych wysokosprawnych jednostek wytwórczych – silników tłokowych spalinowych zasilanych gazem ziemnym GZ50 oraz usługa serwisu agregatów kogeneracyjnych w okresie do 96 000 godzin pracy tych agregatów.
Interne Kennung: PP/1/2023/B
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 45251000 Bauarbeiten für Kraftwerke und Heizkraftwerke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09323000 Fernwärme, 42110000 Turbinen und Motoren, 45000000 Bauarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45317200 Elektroinstallationsarbeiten für Transformatoren, 45330000 Installateurarbeiten, 50500000 Reparatur und Wartung von Pumpen, Ventilen, Hähnen, Metallbehältern und Maschinen, 50532000 Reparatur und Wartung von elektrischen Maschinen, Geräten und zugehörigen Einrichtungen, 50532100 Reparatur und Wartung von Elektromotoren, 50532200 Reparatur und Wartung von Transformatoren, 50532300 Reparatur und Wartung von Generatoren, 50532400 Reparatur und Wartung von Stromverteilungsanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45251240 Bau von Deponiegas-Stromerzeugungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest zaprojektowanie i budowa źródła energii elektrycznej i ciepła opartego na układzie kogeneracyjnym o mocy poniżej 19,99 MW zawartej w paliwie, składającego się z dwóch jednakowych wysokosprawnych jednostek wytwórczych – silników tłokowych spalinowych zasilanych gazem ziemnym GZ50 oraz usługa serwisu agregatów kogeneracyjnych w okresie do 96 000 godzin pracy tych agregatów. Przedsięwzięcie realizowane będzie w Tarnowie przy ul. Stalowej na działkach 130/2, 131/2, 132/2 obręb 0079. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania usług projektowych oraz robót budowlanych zgodnie z prawem polskim, w szczególności z przepisami techniczno-budowlanymi, przepisami dotyczącymi samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przepisami dotyczącymi wyrobów, materiałów stosowanych w budownictwie. Przystępując do realizacji zadania należy mieć na uwadze, iż jego celem jest budowa modułu silników gazowych do skojarzonego wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w sposób który pozwoli osiągnąć zakładane parametry eksploatacyjne, w tym deklarowane przez Wykonawcę w Ofercie. Tym samym Wykonawca winien dołożyć należytej staranności na etapie projektowania i doboru urządzeń i materiałów oraz rozwiązań konstrukcyjnych, technicznych, funkcjonalnych, które pozwolą osiągnąć zakładany efekt. Do budowy zostaną wykorzystane wyłącznie urządzenia wyprodukowane w okresie 60 miesięcy przed datą podpisania Protokołu odbioru końcowego. Zamawiający wskazuje ponadto, że Wykonawca musi mieć autoryzację producenta silników na wykonywanie usług serwisowych dla oferowanych w postępowaniu o udzielenie zamówienia silników. Przedmiot Zamówienia szczegółowo opisują : 1) Załącznik nr 1 do SWZ - Program Funkcjonalno - Użytkowy (zwany dalej PFU), 2) Załącznik nr 1.1 do SWZ Projekt budowlany nr 001-PB-2022-ST-W-01-R0, 3) Załącznik nr 1.2. do SWZ Projekt techniczny rozbudowy stacji redukcyjnej gazu nr 3 nr T-TM-108/2023. 4) Załącznik nr 1.3. do SWZ – Pozwolenie na budowę nr 100/2023 z dnia 28.03.2023 r.