569323-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Reinigungsdienste – „SERVICII DE CURĂȚENIE pentru spațiile interioare și exterioare ale clădirii din b-dul. Unirii nr.22, sector 3, Bucuresti, corpurile de clădire A,B,C,D,E,F1,F2,F3,F4 unde funcționează sediul central al Bibliotecii Naționale a României”
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „SERVICII DE CURĂȚENIE pentru spațiile interioare și exterioare ale clădirii din b-dul. Unirii nr.22, sector 3, Bucuresti, corpurile de clădire A,B,C,D,E,F1,F2,F3,F4 unde funcționează sediul central al Bibliotecii Naționale a României”
Beschreibung: Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor / candidaturilor: 18 zile. Autoritatea contractanta va răspunde solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Se vor respecta prevederile art.160 din Legea nr. 98/2016 actualizata si ale art. 27 din H.G. nr. 395/2016. Prestarea serviciilor de curăţenie în spaţiile interioare şi exterioare administrate/utilizate de către Biblioteca Naţională a României sunt localizate la interior în corpul de clădire C1, în suprafaţă totală de 13.617,47 şi circa 300 mp în faţa celor două intrări principale, zona de fumat pentru angajaţi şi zona de depozitare a gunoiului menajer = 13.917,47 mp, după cum sunt descrise în Caietul de sarcini nr. 6362/12.09.2023.
Interne Kennung: 6312079_2023_PAAPD1434688
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Prestarea serviciilor de curăţenie în spaţiile interioare şi exterioare administrate/utilizate de către Biblioteca Naţională a României sunt localizate la interior în corpul de clădire C1, în suprafaţă totală de 13.617,47 şi circa 300 mp în faţa celor două intrări principale, zona de fumat pentru angajaţi şi zona de depozitare a gunoiului menajer = 13.917,47 mp, după cum sunt descrise în Caietul de sarcini nr. 6362/12.09.2023. Valoarea estimată Acord cadru: - Valoarea estimată minimă este de 80.000, 00 lei fără TVA pentru 1 (o) lună; - Valoarea estimată maximă este de: 3.840.000,00 lei fără TVA pentru 48 (patruzeci și opt) luni. Valoarea estimată pentru Contractele subsecvente: - Valoarea estimată minimă este 80.000 lei fără TVA pentru 1 (o) lună; - Valoarea estimată maximă este de 960.000,00 fără TVA pentru 12 (doisprezece) luni Cantități estimate Acord cadru: - cantitatea minimă este de 13.917,47 mp pentru 1 (o) lună conform Caietului de sarcini nr. 6362/12.09.2023; - cantitatea maximă este de 668,038,56 mp pentru 48 (patruzeci și opt) luni, conform Caietului de sarcini nr. 6362/12.09.2023; Cantități estimate pentru Contractele subsecvente: - cantitatea minimă este de 13.917,47 mp pentru 1 (o) lună conform Caietului de sarcini nr. 6362/12.09.2023; - cantitatea maximă este de 167.009,64 mp pentru 12 (doisprezece) luni, conform Caietului de sarcini nr. 6362/12.09.2023;
Interne Kennung: 1