569370-2026 - Ergebnis
Rumänien – Berufsausbildung – Achiziția de Servicii pentru organizarea de CDL și programe de studii relevante, inovatoare care să conducă la formarea de competențe relevante pentru piața muncii, verzi, digitale etc. pentru obiectivul „Construire infrastructură pentru învățământul dual – AGRITECH”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția de Servicii pentru organizarea de CDL și programe de studii relevante, inovatoare care să conducă la formarea de competențe relevante pentru piața muncii, verzi, digitale etc. pentru obiectivul „Construire infrastructură pentru învățământul dual – AGRITECH”
Beschreibung: Achiziția de Servicii pentru organizarea de CDL și programe de studii relevante, inovatoare care să conducă la formarea de competențe relevante pentru piața muncii, verzi, digitale etc. pentru obiectivul „Construire infrastructură pentru învățământul dual – AGRITECH” Proiectul ”Construire infrastructură pentru învățământul dual – AGRITECH„ având ca beneficiar COLEGIUL „VASILE LOVINESCU” FĂLTICENI propune finanțarea cu echipamente ”tip mecatronic „ si materiale educationale specifice pentru dezvoltarea atelierelor școlare adaptate capacitatii sale crescute de corelare a ofertei educationale cu cerintele unui proces educational de calitate, modern si incluziv precum și cu cerințele pieței muncii. Scopul proiectului este de a construi un hub de inovare în toate treptele economiei regionale (capital uman, capital intelectual, capital social, capital tehnic și capital financiar). Beneficiarii proiectului sunt elevi, studenți, masteranzi, doctoranzi, cercetători, cadre didactice, agenți economici și economia regională. Rezultatul așteptat este un impuls cantitativ și calitativ pentru creșterea și dezvoltarea economiei regionale. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor:15 zile NOTĂ: Potrivit art. 161 din Legea nr.98/2016 cu modificările şi completările ulterioare, în măsura în care clarificările sunt solicitate în timp util, răspunsul autorităţii contractante la aceste solicitări se va publica în SEAP în a 8 a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor candidaturilor/ofertelor (a se vedea termenele din anunțul de participare publicat în SEAP).
Interne Kennung: 4674633_2026_PAAPD1614240
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziția de Servicii pentru organizarea de CDL și programe de studii relevante, inovatoare care să conducă la formarea de competențe relevante pentru piața muncii, verzi, digitale etc. pentru obiectivul „Construire infrastructură pentru învățământul dual – AGRITECH”
Interne Kennung: 1