569405-2026 - Ergebnis
Rumänien – Wasserzähler – Digitalizarea infrastructurii de apa si apa uzata in UAT-urile aflate in aria de operare (contorizare inteligentă, contoare ultrasonice)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Digitalizarea infrastructurii de apa si apa uzata in UAT-urile aflate in aria de operare (contorizare inteligentă, contoare ultrasonice)
Beschreibung: Digitalizarea infrastructurii de apa si apa uzata in UAT-urile aflate in aria de operare (contorizare inteligentă, contoare ultrasonice), conform caietului de sarcini atasat. Obiectivul specific la care contribuie furnizarea produselor reprezinta determinarea, în timp real sau aproape în timp real, a consumului de apă și posibilitatea de a citi consumul atât la nivel local, cât și de la distanță, precum si reducerea costurilor de verificare și reparații a contoarelor, cu cel puțin 30% față de situația actuală, determinată de fiabilitatea sistemului de contorizare propus. Numar de zile pâna la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 14 zile (inainte de data limita de depunere a ofertelor). Nota: Entitatea contractanta va raspunde numai la solicitarile transmise cu respectarea acestui termen. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1683483_2026_PAAPD1617520
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38421100 Wasserzähler
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Digitalizarea infrastructurii de apa si apa uzata in UAT-urile aflate in aria de operare (contorizare inteligentă, contoare ultrasonice), conform caietului de sarcini atasat. Contor inteligent, de apa rece Dn 20, fără piese în mişcare, cu modul radio de transmisie a datelor integrat, Q3=4 mc/h – 25.320 buc; Contor inteligent, de apa rece Dn 25, fără piese în mişcare, cu modul radio de transmisie a datelor integrat, Q3 = 10 mc/h – 250 buc; Contor inteligent, de apa rece Dn 32, fără piese în mişcare, cu modul radio de transmisie a datelor integrat – 160 buc; Contor inteligent, de apa rece Dn 40, fără piese în mişcare, cu modul radio de transmisie a datelor integrat; Q3 = 16.0 m3/h – 10 buc; Contor inteligent, de apa rece Dn 50, fără piese în mişcare, cu modul radio de transmisie a datelor integrat, Q3 = 25 mc/h – 210 buc; Contor inteligent, de apa rece Dn 65, fără piese în mişcare, cu modul radio de transmisie a datelor integrat – 20 buc; Contor inteligent, de apa rece Dn 80, fără piese în mişcare, cu modul radio de transmisie a datelor integrat, Q3 = 63 mc/h – 20 buc; Contor inteligent, de apa rece Dn 100, fără piese în mişcare, cu modul radio de transmisie a datelor integrat – 10 buc; Tabletă citire cu software de citire a datelor inclus (terminal portabil) – 10 buc; Antenă magnetică atașabilă mijloacelor auto – 15 buc; Cupla optica – 15 buc; Antena citire: Kit compus din concentrator si antena omnidirectionala – 12 buc; Sistem de citire la distanta – 1 buc; Echipament pentru receptionarea datelor – 10 buc; Montaj contoare Dn 20 pentru 23.000 contoare. Nota 1: Contractantul va monta un numar de 23.000,00 contoare de apa rece Dn20, fără piese în mișcare, cu modul radio de transmisie a datelor integrat, iar restul contoarelor vor fi montate in regie proprie de catre Entitatea Contractanta. Nota 2: Contractantul va asigura atât furnizarea contoarelor cât și toate accesoriile prevăzute in caietul de sarcini la Capitolul 3.3.1.2 Specificații tehnice-punctul D -Accesorii incluse în preţul contorului, pentru fiecare tip de dimensiune de contor. Nota 3: Interfața metrologică va fi inclusă în una din componentele ofertate.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38552000 Elektronische Messgeräte, 48214000 Netzbetriebssystemsoftwarepaket