569447-2025 - Wettbewerb
Tschechien – Bauarbeiten für Schwimmbäder – Rekonstrukce letního koupaliště v Kopřivnici
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rekonstrukce letního koupaliště v Kopřivnici
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v celkové rekonstrukci areálu letního koupaliště v Kopřivnici. Výsledkem bude vytvoření uceleného areálu, který bude splňovat aktuální požadavky obyvatel města a hygienické podmínky. Pro zatraktivnění zařízení pro návštěvníky budou upraveny stávající bazénové vany, realizován nový tobogán, skluzavka a cela řada vodních prvků. Rozměry upraveného dětského bazénu budou 23,6 x 50 m, plaveckého bazénu pak 13 x 50 m. Plavecký bazén bude mít 6 plaveckých drah, bazény budou mezi sebou propojeny. Nové bazény jsou navrženy z nerezových plechů. Rozvod nové technologie je částečně navržen po dně stávajícího bazénu a částečně okolo bazénu. Součásti koupaliště bude nové dětské brouzdaliště a brodítka. Nový objekt technologie je navržen v prostoru stávající technologie, která bude zbouraná. Nová provozní budova bude umístěna na původním půdoryse, je navržená jako jednopodlažní krytá pultovou střechou s přesahem, kde nosnou část budou tvořit ocelové sloupy v osové vzdálenosti cca 3,30 m s lehkou dřevěnou pohledovou střechou. Na střešní konstrukci bude umístěna fotovoltaika. Zázemí zaměstnanců, záchody, sklady a bufet jsou řešeny jako vestavba do ocelové konstrukce ve zděném systému a se stropem z železobetonu. Prostor mezi stropem a střechou bude sloužit pro technický rozvod instalací apod. Objekt bude vybaven profesemi ZTI, VZT, elektroinstalacemi. Celý objekt je posazený níže oproti původním stavu z důvodu lepší dostupnosti pro zdravotně postižené a v návaznosti na využitelnost nových zpevněných ploch. Vstup na koupaliště a slunnou louku bude řešen turniketovým systémem. Součásti rekonstrukce letního koupaliště budou nové zpevněné plochy v návaznosti na brodítka, nové slunné terasy s lehátky z exotického dřeva (dřevoplastu), úpravu stávajících travnatých ploch s osazením nového trávníkového koberce, a dále zastínění navrženého brouzdaliště pomocí ocelové konstrukce s lehkou dřevěnou pohledovou střechou. Naproti navrženého brodítka bude symetricky osazený stejný přístřešek. Nové zpevněné plochy teras, rampy a schody jsou navrženy betonové se striáží. Celý areál bude nově oplocený.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Jedná se o nadlimitní veřejnou zakázku ve smyslu § 25 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, („ZZVZ“), zadávanou v otevřeném řízení podle § 56 ZZVZ, („veřejná zakázka“).
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212212 Bauarbeiten für Schwimmbäder
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45212100 Freizeiteinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Rekonstrukce letního koupaliště v Kopřivnici
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku v průběhu plnění veřejné zakázky. Vyhrazená změna závazku spočívá ve změně předmětu plnění veřejné zakázky (rozsahu díla) v částech SO01 – Demolice vstupního objektu a SO02-10 – Stavební část (objekt technologie) v návaznosti na zjištěný skutečný stav (stavebně-technický stav objektu) např. po odkrytí konstrukcí, vybourání základů provozního objektu a objektu technologie. Projektová dokumentace stanovuje u provozního objektu a částí objektu technologie hloubku stávajících základů cca do 1 m. Inženýrsko-geologický a hydrogeologický posudek č. 2024 178, který je součástí projektové dokumentace, stanovuje výšku navážky cca 2 m, z čehož lze usuzovat, že by mohly být stávající základy hlubší, než jak je stanoveno v projektové dokumentaci. Přesnou hloubku stávajících základů nelze před zahájením realizace určit. Dle kontrolního výpočtu provedeného zadavatelem by se tak mohlo jednat o změnu rozsahu díla spočívajícího navýšení objemu bouracích prací o přibližně 245 m3 betonu, což ve finančním vyjádření činí 1 291 794 Kč bez DPH, tedy 0,78 % předpokládané hodnoty veřejné zakázky stanovené dle položkového rozpočtu oceněného projektantem.