See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Search Functions for Library services
Beschreibung: Upphandlingsobjektet omfattar ett helhetsåtagande för leverans, drift och support samt konsultstöd vid behov av ett stödsystem för bibliotekstjänster med sökindex och länkserver, med option på discoverytjänst (”tjänsten”). Tjänsten består av en bastjänst (”bastjänsten”) med grundläggande funktionalitet samt valbara tilläggstjänster. Anslutna organisationer (Sunets kunder) kan, utifrån behov och tillgänglighet, komplettera med tilläggstjänster under avtalsperioden. Närmare specifikationer, krav, villkor och förutsättningar för tjänsten framgår av upphandlingsdokumenten och upphandlingsavtalet med bilagor. Ingående tjänster och tilläggstjänster beskrivs närmare i bilaga 1 Requirements Catalog och bilaga 2 Service Catalog.
Interne Kennung: 2.5-2025-03571
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
5. Los
Los: LOT-0000