2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wyposażenie pracowni endoskopii
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest wyposażenie pracowni endoskopii 2) Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 1 do SWZ Formularz asortymentowo-cenowy (Opis przedmiotu zamówienia - OPZ). 3) Szczegółowe warunki i zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia uregulowane są we Wzorze Umowy Załącznik nr 4 do SWZ (Warunki umowne) 4) Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców – zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy PZP, jeżeli są już znani. 5) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy PZP, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Przepis art. 122 ustawy PZP stosuje się odpowiednio. 6) Wymagania dotyczące realizacji zamówienia : Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska, świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: -produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; -produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. 2.11. Wymagania w zakresie dostępności – art. 100 Pzp Zamawiający wymaga, aby oferowane urządzenia w zakresie , jako sprzęt przeznaczony do użytkowania przez pacjentów, spełniały wymagania dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, o ile charakter urządzenia na to pozwala. W szczególności urządzenia powinny charakteryzować się ergonomiczną konstrukcją, niewielką wagą, czytelną sygnalizacją oraz możliwością użytkowania przez osoby z ograniczoną sprawnością ruchową. 2.13. Postępowanie zostało przygotowane zgodnie z zasadami określonymi w Karcie Praw Podstawowych Unii Europejskiej oraz przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający zapewnił przestrzeganie zasad równego traktowania wykonawców, przejrzystości oraz proporcjonalności. 2.14.Wymagania dotyczące realizacji zasady DNSH. Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z zasadą DNSH (Do No Significant Harm – „nieczynienia poważnych szkód środowisku”), zgodnie z art. 17 Rozporządzenia (UE) 2020/852 Parlamentu Europejskiego i Rady oraz wytycznymi dla projektów finansowanych z KPO. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić, że oferowane dostawy i usługi nie naruszają tej zasady i w razie potrzeby przedłoży stosowne oświadczenia lub dokumenty potwierdzające zgodność. Wymóg złożenia oświadczenia dotyczy również podwykonawców. Realizacja przedmiotu zamówienia musi zapewniać efektywność energetyczną i ograniczenie emisji CO₂ oraz umożliwiać recykling i ponowne wykorzystanie elementów po zakończeniu eksploatacji. Wymóg złożenia oświadczenia dotyczy również podwykonawców.
Interne Kennung: PN 70/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Zadanie nr 1