2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wycinka drzew i krzewów oraz ich uprzątnięcie z terenu nieruchomości przeznaczonych pod inwestycje infrastrukturalne - części 1 i 2
Interne Kennung: SA.270.4.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z tym, że składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 PZP, termin składania ofert wynosi 30 dni i jest krótszy o 5 dni niż określony w art. 138 ust. 1 PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wycinka drzew i krzewów oraz ich uprzątnięcie z terenu nieruchomości przeznaczonych pod "Budowę drogi krajowej na odcinku Lubiatowo – droga ekspresowa S6. Zadanie 2: droga wojewódzka nr 213 – droga powiatowa DP1455G", położonych w granicach Nadleśnictwa Strzebielino.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu wycinki drzew i krzewów oraz ich uprzątnięcia z terenu nieruchomości położonych w granicach Nadleśnictwa Strzebielino, przeznaczonych pod inwestycję infrastrukturalną prowadzoną na podstawie tzw. specustawy tj.: ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 311) – której inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, pn. „Budowa drogi krajowej na odcinku Lubiatowo – droga ekspresowa S6. Zadanie 2: droga wojewódzka nr 213 – droga powiatowa DP1455G”. 2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu: a) pozyskania i zrywki drewna, b) rozdrabniania drzewek w uprawach i młodnikach, c) wycinania podszytów i podrostów, wynikające z Załączników nr 2.A dla części 1 do SWZ. 3. Wskazane w Załączniku nr 2.A ilości prac wchodzące w zakres Przedmiotu Umowy (a wycenione przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty), niezależnie od jednostki miary, w której zostały wyrażone, mają charakter szacunkowy. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres poszczególnych prac mniejszy lub większy niż wskazany w SWZ, z całkowitą rezygnacją z poszczególnych pozycji włącznie, jednakże z zastrzeżeniem, że wartościowo zakres zleconych prac będzie nie mniejszy niż stanowiący równowartość 50 % i nie większy niż równowartość 120 % Wynagrodzenia, o którym mowa w § 10 ust. 1 Wzoru Umowy (Załącznik nr 12.A). Powyższe modyfikacje nie mogą być podstawą do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, niezależnie od ich podstawy prawnej. 4. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3.A do SWZ "Opis technologii wykonawstwa prac wraz z procedurą odbioru prac” – dalej „OTWP”. Określony w Załączniku nr 3.A do SWZ szczegółowy opis technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności), stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załączniki nr 2.A do SWZ).
Interne Kennung: część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z Opcji oraz nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0002
Titel: Wycinka drzew i krzewów oraz ich uprzątnięcie z terenu nieruchomości przeznaczonych pod „Budowę linii 400 kV Choczewo - do nacięcia linii Gdańsk Błonia-Grudziądz Węgrowo”, położonych w granicach Nadleśnictwa Strzebielino.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu wycinki drzew i krzewów oraz ich uprzątnięcia z terenu nieruchomości położonych w granicach Nadleśnictwa Strzebielino, przeznaczonych pod inwestycję infrastrukturalną prowadzoną na podstawie tzw. specustawy tj.: ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1199) – której inwestorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., pn.: „Budowa linii 400 kV Choczewo - do nacięcia linii Gdańsk Błonia-Grudziądz Węgrowo”. 2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu: a) pozyskania i zrywki drewna, b) rozdrabniania drzewek w uprawach i młodnikach, c) wycinania podszytów i podrostów, d) porządkowania terenu e) demontażu i montażu grodzeń wynikające z Załączników nr 2.B dla części 2 do SWZ. 3. Wskazane w Załączniku nr 2.B ilości prac wchodzące w zakres Przedmiotu Umowy (a wycenione przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty), niezależnie od jednostki miary, w której zostały wyrażone, mają charakter szacunkowy. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres poszczególnych prac mniejszy lub większy niż wskazany w SWZ, z całkowitą rezygnacją z poszczególnych pozycji włącznie, jednakże z zastrzeżeniem, że wartościowo zakres zleconych prac będzie nie mniejszy niż stanowiący równowartość 50 % i nie większy niż równowartość 120 % Wynagrodzenia, o którym mowa w § 10 ust. 1 Wzoru Umowy (Załącznik nr 12.B). Powyższe modyfikacje nie mogą być podstawą do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, niezależnie od ich podstawy prawnej. 4. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3.B do SWZ "Opis technologii wykonawstwa prac wraz z procedurą odbioru prac” – dalej „OTWP”. Określony w Załączniku nr 3.B do SWZ szczegółowy opis technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności), stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załączniki nr 2.B do SWZ).
Interne Kennung: część 2