569563-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Rozbudowa stacji 220/110 kV Recław dla przyłączenia nowych obiektów do KSE
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozbudowa stacji 220/110 kV Recław dla przyłączenia nowych obiektów do KSE
Beschreibung1. Przedmiotem Zamówienia jest rozbudowa stacji 220/110 kV Recław dla przyłączenia nowych obiektów do KSE, tj. wykonanie wszelkich czynności, w tym prac projektowych, formalno-prawnych oraz robót budowlanych (wraz z zakupem i dostawą Urządzeń i Materiałów), niezbędnych do zabudowy pola w SE REC oraz budowy Mostu Szynowego wraz z dedykowanym budynkiem zabezpieczeń oraz elementu niezwiązanego bezpośrednio z budową mostu jakim jest bezpośredni wjazd na teren stacji. Budowę Mostu Szynowego należy wykonać zgodnie z wytycznymi dla Mostów Szynowych (załącznik nr 3 do Części II SWZ - Programu Funkcjonalno – Użytkowego (dalej PFU) . W gestii Wykonawcy będzie opracowanie kompletnej dokumentacji budowlanej, dokumentacji wykonawczej oraz uzyskanie Pozwolenia na Budowę, Pozwolenia na Użytkowanie, realizacja Robót, doprowadzenie do bezusterkowego odbioru i opracowanie dokumentacji powykonawczej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Części II SWZ Program Funkcjonalno – Użytkowy. 3. W ramach Zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z praw opcji. 4. Nazwy i kody Wspólnego Słownika Zamówień: 45100000-8, 45200000-9, 45300000-0, 45400000-1, 45500000-2, 71200000-0, 71300000-1, 71400000-2, 71500000-3 5. Każdorazowo, we wszystkich przypadkach, w których Zamawiający opisując przedmiot Zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, jeżeli pozwolą one uzyskać cechy lub parametry nie gorsze niż przywołane. Powyższe oznacza, że Wykonawca może zastosować rozwiązania opisane przez Zamawiającego „lub równoważne”. 6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Warunkiem stosowania rozwiązań równoważnych jest pisemne zatwierdzenie przez Zamawiającego. Różnice pomiędzy powołanymi normami a ich odpowiednikami muszą być dokładnie opisane przez Wykonawcę i przedłożone Zamawiającemu w trakcie realizacji Zamówienia – do zatwierdzenia. 7. Zamawiający informuje, że wizja lokalna jest obowiązkowa dla Wykonawców. Przed złożeniem oferty Wykonawca musi dokonać oględzin miejsca, na którym wykonywane będą prace stanowiące przedmiot złożonej oferty i zapoznać się z warunkami realizacji zamówienia oraz występującymi utrudnieniami. Propozycje terminu oględzin obiektu należy kierować na adres e-mail: lukasz.weglarz@pse.pl. Termin przeprowadzenia wizji: do dnia 27.08.2026 r. Wstęp na obiekt w celu przeprowadzenia wizji lokalnej wymaga zgłoszenia uczestników wizji poprzez wypełnienie odpowiednio załączników nr 1, 2, 3 do Instrukcji nadawania i nadzoru nad zezwoleniami na wstęp oraz kontroli nad ruchem materiałów i pojazdów na terenie stacji elektroenergetycznych PSE S.A. oraz przekazanie ich poprzez Platformę Zakupową (zakładka „pytania/informacje”), najpóźniej na 5 dni robocze przed uzgodnionym terminem wizji. Miejsce wizji lokalnej: SE RECŁAW zlokalizowana jest w miejscowości RECŁAW. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o przedmiotowe zamówienie, wystarczy obecność jednego z nich. Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy Zamawiający odrzuci ofertę, która została złożona bez odbycia wizji lokalnej lub bez sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego, w przypadku gdy Zamawiający tego wymagał w dokumentach zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung363122-2026
Interne Kennung2026/WNP-0091
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 w związku z art. 376 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.).
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45500000 Vermietung von Hoch- und Tiefbaumaschinen und -geräten mit Bedienungspersonal, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem Zamówienia jest rozbudowa stacji 220/110 kV Recław dla przyłączenia nowych obiektów do KSE, tj. wykonanie wszelkich czynności, w tym prac projektowych, formalno-prawnych oraz robót budowlanych (wraz z zakupem i dostawą Urządzeń i Materiałów), niezbędnych do zabudowy pola w SE REC oraz budowy Mostu Szynowego wraz z dedykowanym budynkiem zabezpieczeń oraz elementu niezwiązanego bezpośrednio z budową mostu jakim jest bezpośredni wjazd na teren stacji. Budowę Mostu Szynowego należy wykonać zgodnie z wytycznymi dla Mostów Szynowych (załącznik nr 3 do Części II SWZ - Programu Funkcjonalno – Użytkowego (dalej PFU) . W gestii Wykonawcy będzie opracowanie kompletnej dokumentacji budowlanej, dokumentacji wykonawczej oraz uzyskanie Pozwolenia na Budowę, Pozwolenia na Użytkowanie, realizacja Robót, doprowadzenie do bezusterkowego odbioru i opracowanie dokumentacji powykonawczej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia znajduje się w Części II SWZ PFU. 3. Szczegółowe wymagania dotyczące Opcji Nadzoru oraz Opcji nr 1, 2 i 3 zawarte są w Części II i IV SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje zastosowanie praw opcji w rozumieniu w art. 441 ustawy.