569649-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – „Wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych dla zadania pn.: "Budowa rozlewiska w leśnictwie Wielki Las"
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych dla zadania pn.: "Budowa rozlewiska w leśnictwie Wielki Las"
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, uzyskanie wszystkich wymaganych prawem zgód i pozwoleń koniecznych do uzysk. pozwol. na budowę i rozpoczęcia robót budowl., wykonanie robót na podst. uzyskanych dok., wykon. inwentaryzacji przyrodniczej przed rozpoczęciem rob. budowl. i po ich zakończ. dla zad:„Budowa rozlewiska w leśnictwie Wielki Las” o param.: Pow.: ok. 5 ha (+- 10%), Ilość retencjo. wody: min.40 000 m3 (do wyliczeń należy przyjąć ilość wody powierzchn. w rozlewisku oraz ilość wody retencjon. w gruncie),Pow. wyspy: 0,2 ha (+- 10%) – planow. do wykon. w przypadku dostępn. gruntu na terenie inwestycji, Dług. grobli ok. – 90m + 150m = ok. 240 m (w miarę możliw. materiał uzysk. z urobku), Wykon. przegłębień w dnie koryta rozlewiska, Nachyl. skarp - n = 1:2 - 1:3, Sugerow. przetamowania ziemne z przelewami umocnion. narzutem kamien., a w uzasad. przyp. urządz. piętrząco-spustowe (zastawki): max. 2szt., Wszystkie rozwiąz. projekt. będą wymagały bieżącej akcept. zamawiającego. Do obowiąz. Wykonawcy należy m.in.: Oprac. koncepcji rozwiązań projekt. oraz określ. możliwości uzysk. param. techn. na podst. dokumentów otrzymanych od zamawiającego, Wykon. badań geologicznych dla całej pow. planowanej inwestycji, Rozpoznania warunków gruntowo – wodnych w szczególn. uwzględn. występ. pokłady torfu z uwzględn. bytowania gatunków zwierząt tj. bóbr i karczownik, Przekazanie do akceptacji zamawiającego koncepcji projektu opisanej w pkt. 2.1. Po akceptacji rozwiązań projektowych przez Zamawiającego sporządzenie dokumentacji technicznej w celu uzyskania: Zgłoszenia prowadzenia działań/ decyzji ustalającej warunki prowadzenia działań – art. 118 UoP, Zgody wodnoprawnej (poprzez uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego lub przyjęcie zgłoszenia wodnoprawnego lub dokonanie powiadomienia organu – art. 395a .), Pozwolenia na budowę, Inwentaryzacji przyrodniczej, na obszarze do 100 m od granicy realiz. obiektu z uwzględnieniem chronionych siedlisk, stanowisk chronionych gatunków roślin oraz miejsc bytowania chronionych gatunków płazów i ptaków przed przystąpieniem do wykonania robót budowlanych i przekazanie 1 egzemplarza Zamawiającemu Zawierającą dokumentację fotograficzną oraz pliki ze śladami GPS zarejestrowanymi podczas lustracji obiektu. W przypadku ujawnienia w inwentaryzacji przyrodniczej chronionych gatunków zwierząt, roślin i grzybów – odstępstwa od zakazów wskazanych w ustawie o ochronie przyrody – Art. 56. Wykonawca wszystkie uzyskane decyzje -przed uzysk. ich prawomocności, uzgodn. oraz opracow. (kopie lub oryginały) będzie przekazywał Zamawiającemu w celu zgłosz. ewent. uwag do ich treści w terminie do 3 dni od daty ich uzyskania. Wykonawca przekaże Zamawiającemu: Wszystkie prawomocne decyzje, pozwolenia i dokumenty opisane w pkt.2.4. Dokumentację projektową w formie papierowej (2 egzemplarze) i elektronicznej w formacie, w którym dokumenty zostały sporządzone oraz dodatkowo w formacie .pdf wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę. Operat wodnoprawny wraz z prawomocną Decyzją – pozwolenia wodnoprawnego. lub potwierdzenie przyjęcia stosownego zgłoszenia wodnoprawnego, Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót 2 egzemplarze, Inwentaryzację przyrodniczą 1 egzemplarz. Wykonawca w ramach wykonania robót budowlanych: dostarczy Zamawiającemu harmonogram realizacji robót budowlanych z podziałem na etapy wykonania robót budowlanych, w uzgodnieniu z Zamawiającym w terminie do 30 dni od daty otrzymania prawomocnego pozwolenia na budowę, jednak nie później niż 360 dni od daty podpisania niniejszej Umowy (bądź w terminie krótszym zgodnie ze złożoną ofertą). Zgłosi rozpocz. robót i uzyska dziennik budowy. Wykona przedmiot umowy zgodnie z dokumentacją techniczną, obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót, z uwzględnieniem terminów ochronnych dla min. ptaków, gadów, płazów, roślin opisanych znajdujących się na terenie budowy, ze wskazówkami Zamawiającego oraz zasadami wiedzy technicznej i sztuką budowlaną, zgłoszenie wykonanych robót do odbioru wpisem do dziennika budowy. Będzie prowadził roboty z zapewnieniem warunków zgodnych z przepisami BHP, p.poż i ochrony przed kradzieżą, oraz przyjmie obowiązki koordynatora do spraw BHP. Wykonawca w oparciu o tabelę zagrożeń poinformuje swoich pracowników o zagrożeniach dla bezpieczeństwa i zdrowia związanych z przedmiotem zamówienia i przedłoży zamawiającemu pisemne potwierdzenia przekazania tej informacji. Utrzyma teren budowy w należytym porządku, a po zakończeniu robót uporządkuje teren i przekaże go Zamawiającemu w terminie ustalonym na odbiór robót. Będzie prowadził dziennik budowy będący dokumentacją prac realizowanych. Zorganizuje zaplecze budowy na własny koszt. Zawrze umowę ubezpieczenia z tytułu szkód, które mogą zaistnieć na placu budowy w związku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej i przedłożenia ich Zamawiającemu. Wykona inwentaryzację geodezyjną powykonawczą. Sporządzi po zakończeniu robót budowlanych inwentaryzację przyrodniczą, na obszarze do 100 m od granicy realizowanego obiektu z uwzględnieniem chronionych siedlisk, stanowisk chronionych gatunków roślin oraz miejsc bytowania chronionych gatunków płazów i ptaków przed przystąpieniem do wykonania robót budowlanych i przekazanie 1 egzemplarza Zamawiającemu Zawierającą dokumentację fotograficzną oraz pliki ze śladami GPS zarejestrowanymi podczas lustracji obiektu. Zagospodaruje masy ziemi zgodnie z wytycznymi ujętymi w piśmie RDLP Krosno z dnia 16.06.2011r zn. spr. ZU-0746-3/26/11. Przygotuje dokumenty do zgłoszenia zakończenia realizacji Umowy, zgłoszenia zakończenia robót budowlanych. Uzyska decyzję na użytkowanie obiektu od właściwego organu. Po zakończeniu robót przekaże oryginały wszystkich uzyskanych Decyzji. Prace wykona zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami i normami. Do obowiązk. wykonawcy należy prowadzenie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji
Interne KennungSA.270.32.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelWykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych dla zadania pn.: "Budowa rozlewiska w leśnictwie Wielki Las"