569677-2026 - Wettbewerb
Finnland – Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse – Itäinen arviointialue, Kelan kiinteistöjen ja osakehuoneistojen arvonmäärityspalvelun hankinta
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Itäinen arviointialue, Kelan kiinteistöjen ja osakehuoneistojen arvonmäärityspalvelun hankinta
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Kansaneläkelaitoksen (Kela) tai sen rahastojen kautta omistamien kiinteistöjen ja osakehuoneistojen kiinteistöarviointipalvelut sekä toimeksiantoihin liittyvät konsultointipalvelut Itäisellä arviointialueella. Kiinteistöarvioinnin kohteena voivat olla osakehuoneistot, rakennukset, kiinteistöt ja tontit sekä rakennusoikeus. Pääsääntöisesti kiinteistöarvioinnin tehtävänä on markkina-arvon tai markkinavuokran määrittäminen toteutuneisiin kauppahintoihin (markkinalähestymistapa) tai tuottoon (tuottolähestymistapa) perustuen. Joissakin kohteissa kyseeseen voi tulla myös teknisen nykyarvon määrittäminen (kustannuslähestymistapa). Katso hankinnan kohteen kuvaus tarkemmin tarjouspyynnön liitteestä 1 Palvelukuvaus.
Interne Kennung: KELA/14901/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Puitejärjestelyn sisällä tilauksissa noudatetaan tarjouskilpailun lopputulokseen perustuvaa etusijajärjestystä, jossa kokonaistaloudellisesti edullisin tarjoaja on etusijajärjestyksessä ensimmäinen ja toiseksi edullisin etusijajärjestyksessä toinen. Puitesopimus on voimassa neljä (4) vuotta siitä kun molemmat sopijapuolet ovat sen allekirjoittaneet. Puitejärjestelyn enimmäisarvo on kuvattu liitteessä 1 Palvelunkuvaus, kohta 4.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse
5. Los
Los: LOT-0000