See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Elupphandling
Beschreibung: Skurupshem AB organisationsnummer 556429–3537, Skurups Kommun organisationsnummer 212000–1082 och Skurup Kommunala AB organisationsnummer 556528–9484, nedan kallad Beställaren, upphandlar fysiska elleveranser med möjlighet till finansiell säkring av elpris och inbjuder er att lämna anbud avseende elleveranser till verksamheten. Beställaren avser att teckna avtal med en (1) leverantör. Avtal tecknas med respektive organisation.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124936:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste, 65310000 Stromversorgung