569757-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung – Acord cadru de furnizare medicamente PN HIV SIDA 2026-2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare medicamente PN HIV SIDA 2026-2028
Beschreibung: Acordul cadru are ca obiect incheierea de contracte subsecvente pentru achizitia medicamentelor utilizate pentru tratamentul pacientilor din cadrul Spitalului Judetean de Urgenta Targoviste. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari. In conformitate cu prevederile art.160 coroborat cu art. 161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi in a 11- a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor . Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 zile.
Interne Kennung: 4206845_2026_PAAPD1635593
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33651400 Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Abacavirum+Lamivudinum 600mg/300mg
Beschreibung: cantitate mimima - 4320 comprimate - cantitate maxima - 10000 comprimate (conform caietului de sarcini)
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Bictegravirum+Emtricitabinum+Tenofovirum 30MG/120MG/15MG
Beschreibung: cantitate mimima - 4000 comprimate - cantitate maxima - 8000 comprimate (conform caietului de sarcini)
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Bictegravirum+Emtricitabinum+Tenofovirum 50MG/200MG/25MG
Beschreibung: cantitate mimima - 50000 comprimate - cantitate maxima - 80000 comprimate (conform caietului de sarcini)
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Darunavirum 600 mg
Beschreibung: cantitate mimima - 6000 comprimate - cantitate maxima - 12000 comprimate (conform caietului de sarcini)
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Darunavirum 800 mg
Beschreibung: cantitate mimima - 1440 comprimate - cantitate maxima - 3600 comprimate (conform caietului de sarcini)
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Darunavirum/Cobicistatum 800 mg./150 mg
Beschreibung: cantitate mimima - 2880 comprimate - cantitate maxima - 6000 comprimate (conform caietului de sarcini)
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Dolutegravirum 10 mg
Beschreibung: cantitate mimima - 720 comprimate - cantitate maxima - 1440 comprimate (conform caietului de sarcini)
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Dolutegravirum 50 mg
Beschreibung: cantitate mimima - 15000 comprimate - cantitate maxima - 30000 comprimate (conform caietului de sarcini)
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Dolutegravirum/Abacavirum/Lamivudinum 50 mg./600 mg./300 mg
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Doravirinum 100 mg
Beschreibung: cantitate mimima - 2160 comprimate - cantitate maxima - 5000 comprimate (conform caietului de sarcini)
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Elvitegravirum/Cobicistatum/Emtricitabinum/Tenofovirum 150 mg./150 mg./200 mg./10 mg
Beschreibung: cantitate mimima - 7200 comprimate - cantitate maxima - 15000 comprimate (conform caietului de sarcini)
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Emtricitabinum 200 mg
Beschreibung: cantitate mimima - 720 capsule - cantitate maxima - 2160 capsule (conform caietului de sarcini)
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Emtricitabinum/Tenofovirum Disoproxil 200 mg./245 mg
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Emtricitabinum/Tenofovirum Alafenamida 200mg./25 mg
Beschreibung: cantitate mimima - 7200 comprimate - cantitate maxima - 12000 comprimate (conform caietului de sarcini)
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Lamivudinum 100 mg
Beschreibung: cantitate mimima - 1440 comprimate - cantitate maxima - 2880 comprimate (conform caietului de sarcini)
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Lamivudinum sol. orala 10 mg./ ml
Beschreibung: cantitate mimima - 12 flacoane - cantitate maxima - 36 flacoane (conform caietului de sarcini)
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Nevirapinum susp. orala 50 mg./5 ml
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Raltegravirum 600 mg
Beschreibung: cantitate mimima - 1440 comprimate - cantitate maxima - 6000 comprimate (conform caietului de sarcini)
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Tenofovirum Disoproxil 245 mg
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Zidovudinum sol. orala 10 mg./ml - 200ml
Interne Kennung: 20