569779-2025 - Wettbewerb
Polen – Tragbare Computer – Dostawy komputerów przenośnych, oprogramowania biurowego oraz urządzeń wielofunkcyjnych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy komputerów przenośnych, oprogramowania biurowego oraz urządzeń wielofunkcyjnych
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest zawarcie umów ramowych na dostawy komputerów przenośnych, oprogramowania biurowego oraz urządzeń wielofunkcyjnych, zwanych w dalszej części SWZ „sprzętem komputerowym” lub „asortymentem”, w następujących ilościach: 1) Komputer przenośny typu laptop wraz z systemem operacyjnym Microsoft Windows 11 Professional 64 bit PL w najnowszej dostępnej wersji lub równoważny – 3250 sztuk; 2) Oprogramowanie MS Office 2024 Standard LTSC lub Oprogramowanie równoważne – 4100 sztuk; 3) Urządzenie wielofunkcyjne typ A – 600 sztuk. - Zamawiający zastrzega, że realizacja przedmiotu Umów Ramowych odbywać się będzie zgodnie z rzeczywistym zapotrzebowaniem Zamawiającego. W przypadku niezrealizowania całości lub części przedmiotu danej Umowy Ramowej, Wykonawcy nie będzie przysługiwało w stosunku do Zamawiającego żadne roszczenie.
Interne KennungZZOSE.2611.20.2025.180.JSK[SKR-2025]
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego w celu zawarcia umowy ramowej na podstawie art. 311 ust. 1 pkt 1 ustawy w zw. z art. 132 ustawy w zw. z art. 314 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r., poz 1320.), zwanej dalej „ustawą Pzp”. 2. Postępowanie jest prowadzone w języku polskim. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania oferty wariantowej. 4. Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że kwota jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 25 772 325,30 złotych brutto. 5. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 6. Zamawiający zastosuje procedurę odwróconą badania i oceny ofert, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. 7. Po złożeniu ofert Zamawiający dokona badania i oceny ofert, w tym poprawy omyłek, zgodnie z art. 223 ustawy Pzp. 8. Zamawiający przewiduje złożenie lub uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych. Jeżeli Wykonawca nie złożył tych środków wraz z ofertą lub są one niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia. 9. Po dokonaniu badania i oceny ofert, Zamawiający zgodnie z art. 126 ustawy Pzp wezwie Wykonawcę, który złożył najwyżej ocenioną ofertę do przedstawienia podmiotowych środków dowodowych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30237200 Computerzubehör, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30232110 Laserdrucker
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest zawarcie umów ramowych na dostawy komputerów przenośnych, oprogramowania biurowego oraz urządzeń wielofunkcyjnych, zwanych w dalszej części SWZ „sprzętem komputerowym” lub „asortymentem”, w następujących ilościach: 1) Komputer przenośny typu laptop wraz z systemem operacyjnym Microsoft Windows 11 Professional 64 bit PL w najnowszej dostępnej wersji lub równoważny – 3250 sztuk; 2) Oprogramowanie MS Office 2024 Standard LTSC lub Oprogramowanie równoważne – 4100 sztuk; 3) Urządzenie wielofunkcyjne typ A – 600 sztuk. - Zamawiający zastrzega, że realizacja przedmiotu Umów Ramowych odbywać się będzie zgodnie z rzeczywistym zapotrzebowaniem Zamawiającego. W przypadku niezrealizowania całości lub części przedmiotu danej Umowy Ramowej, Wykonawcy nie będzie przysługiwało w stosunku do Zamawiającego żadne roszczenie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Kody CPV: 30213100 - Komputery przenośne 30237200 - Akcesoria komputerowe 48000000 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 30232110 – Drukarki laserowe 4. Termin wykonania zamówienia: 1) Zamawiający zawrze z wybranymi Wykonawcami Umowy Ramowe na okres 12 miesięcy. 2) Zamawiający będzie udzielał Zamówień Wykonawczych w okresie obowiązywania Umów Ramowych. 3) Termin wykonania Zamówienia Wykonawczego udzielonego na podstawie procedury udzielenia Zamówienia Wykonawczego bez oceny ofert wynosi 7 dni kalendarzowych od dnia podpisania Umowy wykonawczej. W przypadku procedury Zapytania Ofertowego Zamawiający każdorazowo określi wymagane terminy wykonania zamówienia w Zapytaniu ofertowym, przy czym wymagany termin realizacji nie może być dłuższy niż 14 dni kalendarzowych. Termin ten może także wykraczać poza Okres Realizacji Umowy Ramowej, o ile Zamawiający wyśle do wykonawców Zapotrzebowanie na Zamówienie Wykonawcze lub Zapytanie Ofertowe przed upływem Okresu Realizacji danej Umowy Ramowej. 5. Zamawiający wymaga, by Wykonawca wypełnił opis oferowanego asortymentu zgodnie z wymaganiami określonymi we wzorze – załączniku nr 2 SWZ (formularz oferty). Zamawiający żąda wskazania w opisie oferowanego asortymentu danych jednoznacznie identyfikujących oferowany asortyment, a także jednoznacznie wskazał w tabeli faktyczne parametry oferowanego asortymentu. Opis oferowanego asortymentu stanowi integralną część oferty i nie podlega uzupełnieniu. W przypadku niezłożenia opisu oferowanego asortymentu lub niewskazania danych jednoznacznie identyfikujących oferowany asortyment lub jego parametrów, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy. 6. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający nie dokonuje zakupu asortymentu. Celem niniejszego postępowania jest zawarcie Umowy Ramowej przez Zamawiającego z maksymalnie 5 (pięcioma) Wykonawcami, których ceny ofert nie przekroczą kwoty, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie umowy ramowej i uzyskają w kryteriach oceny ofert pozycje od 1 do 5, chyba, że oferty niepodlegające odrzuceniu złoży mniej Wykonawców. Procedura udzielania zamówień wykonawczych na podstawie Umowy Ramowej opisana została w Rozdz. XIX SWZ oraz w Załączniku nr 6 do SWZ – Wzorze umowy ramowej. 7. Przedmiotowe środki dowodowe: 1) Zamawiający wymaga, by Wykonawca, wraz z ofertą, złożył następujące przedmiotowe środki dowodowe: a) Wydruk ze wskazaniem wiersza, odpowiadającego wynikowi testów oferowanego procesora ze strony https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php http://www.cpubenchmark.net potwierdzającyego, że zaoferowany procesor uzyskuje w teście Passmark CPU Mark wynik min. 9 500 punktów. (w zakresie oferowanego Procesora, opisanego w pkt M2.3 SOPZ, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ). Wydruk nie może być starszy niż z dnia publikacji niniejszego postępowania.i b) Dowody, w szczególności przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, potwierdzające, że proponowane przez Wykonawcę rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w SOPZ (w przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych). 2) Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli potwierdzają, że oferowane komputery spełniają określone przez zamawiającego wymagania/cechy/kryteria. 3) Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający informuje, że pomimo przewidzenia wezwania, nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub gdy mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 4) Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych 5) Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą zostać złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. Zamawiający dopuszcza, by przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 1 lit. a) (wydruk ze strony), które zostały sporządzone w języku angielskim, zostały złożone wyłącznie w oryginale, to jest w języku angielskim, bez tłumaczenia na język polski. 8. Miejsce wykonania zamówienia: ul. Kolska 12, 01-045 Warszawa.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30237200 Computerzubehör, 30232110 Laserdrucker