See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska w roku 2025
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania zrywki drewna oraz edukacji i turystyki, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska w roku 2025. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz edukacji i turystyki wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.3.1. –charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. Załącznik nr 2.5. - liczba sadzonek jedno i wieloletnich przeznaczonych do posadzenia. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 45 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 maja 2024 r. „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (znak spr.: EZ.011.1.12.2024); Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów nr VII-XI); Określony w Załączniku nr 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. Załącznik nr 3.3.- Opis technologii wykonawstwa prac w ochronie przeciwpożarowej lasu- (dot. pakietu nr XII). 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ. 7) Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”): Pakiet I - Pozyskanie w leśnictwach nr 01 / 02 / 03 / 04 / 09 / 10 / 11 / 12 / 13 / 14, Pakiet II - Pozyskanie w leśnictwach nr 05 / 06 / 07 / 08, Pakiet III - Pozyskanie w leśnictwach nr 01 / 02 / 09, Pakiet IV - Pozyskanie w leśnictwach nr 03 / 04 / 05 / 10, Pakiet V - Pozyskanie w leśnictwach nr 06 / 07 / 08, Pakiet VI - Pozyskanie w leśnictwach nr 11 / 12 / 13 / 14, Pakiet VII - Zagospodarowanie w leśnictwach nr 01 / 02 / 09 / 10, Pakiet VIII - Zagospodarowanie w leśnictwach nr 03 / 04 / 05, Pakiet IX - Zagospodarowanie w leśnictwach nr 06 / 07 / 08, Pakiet X - Zagospodarowanie w leśnictwach nr 11 / 12 / 13 / 14, Pakiet XI - Prace mechaniczne - prace leśne do wykonania z zakresu rozdrabniania pozostałości pozrębowych, przygotowania gleby i inne usługi leśne wykonywane ciągnikami rolniczymi, Pakiet XII - Prace w ochronie przeciwpożarowej lasu - obsada dostrzegalni ppoż., dozorowanie i dogaszanie pożarzysk oraz utrzymanie punktów czerpania wody. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu.
Vorherige Bekanntmachung: 663287-2024
Interne Kennung: S.270.2.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 23.09.2024 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach (numer publikacji ogłoszenia: 568992-2024, numer wydania Dz.U. S: 185/2024). Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pozyskanie w leśnictwach nr 01 / 02 / 03 / 04 / 09 / 10 / 11 / 12 / 13 / 14
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna techniką dowolną (maszynami wielooperacyjnymi lub pilarkami) w cięciach rębnych, do wykonania na terenie leśnictw: Gola, Świętobór, Radosławice, Sabinówka, Stare Strącze, Przydroże, Wilcze, Świętno, Polanica i Kolsko w roku 2025. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty.
Los: LOT-0002
Titel: Pozyskanie w leśnictwach nr 05 / 06 / 07 / 08
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna techniką dowolną (maszynami wielooperacyjnymi lub pilarkami) w cięciach rębnych, do wykonania na terenie leśnictw: Tarnów, Dąbrówno, Grochowice i Strzeszków w roku 2025. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Pozyskanie w leśnictwach nr 01 / 02 / 09
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna techniką dowolną (maszynami wielooperacyjnymi lub pilarkami) w cięciach rębnych, do wykonania na terenie leśnictw: Gola, Świętobór i Stare Strącze w roku 2025. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Pozyskanie w leśnictwach nr 03 / 04 / 05 / 10
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna techniką dowolną (maszynami wielooperacyjnymi lub pilarkami) w cięciach rębnych, do wykonania na terenie leśnictw: Radosławice, Sabinówka, Tarnów i Przydroże w roku 2025. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Pozyskanie w leśnictwach nr 06 / 07 / 08
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna techniką dowolną (maszynami wielooperacyjnymi lub pilarkami) w cięciach rębnych, do wykonania na terenie leśnictw: Dąbrówno, Grochowice i Strzeszków w roku 2025. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Pozyskanie w leśnictwach nr 11 / 12 / 13 / 14
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna techniką dowolną (maszynami wielooperacyjnymi lub pilarkami) w cięciach rębnych, do wykonania na terenie leśnictw: Wilcze, Świętno, Polanica i Kolsko w roku 2025. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Zagospodarowanie w leśnictwach nr 01 / 02 / 09 / 10
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, edukacji i turystyki, do wykonania na terenie leśnictw: Gola, Świętobór, Stare Strącze i Przydroże w roku 2025. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Zagospodarowanie w leśnictwach nr 03 / 04 / 05
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, edukacji i turystyki, do wykonania na terenie leśnictw: Radosławice, Sabinówka i Tarnów w roku 2025. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 8
Los: LOT-0009
Titel: Zagospodarowanie w leśnictwach nr 06 / 07 / 08
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, edukacji i turystyki, do wykonania na terenie leśnictw: Dąbrówno, Grochowice i Strzeszków w roku 2025. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 9
Los: LOT-0010
Titel: Zagospodarowanie w leśnictwach nr 11 / 12 / 13 / 14
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, edukacji i turystyki, do wykonania na terenie leśnictw: Wilcze, Świętno, Polanica i Kolsko w roku 2025. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 10
Los: LOT-0011
Titel: Prace mechaniczne - prace leśne do wykonania z zakresu rozdrabniania pozostałości pozrębowych, przygotowania gleby i inne usługi leśne wykonywane ciągnikami rolniczymi
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska w roku 2025. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 11
Los: LOT-0012
Titel: Prace w ochronie przeciwpożarowej lasu - obsada dostrzegalni ppoż., dozorowanie i dogaszanie pożarzysk oraz utrzymanie punktów czerpania wody
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu ochrony przeciwpożarowej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska w roku 2025. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 12