569862-2026 - Ergebnis
Finnland – Luftfilter – Ilmanvaihtosuodattimet
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ilmanvaihtosuodattimet
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Helsingin Asumisoikeus Oy:n ("Haso") omistamiin asumisoikeusyhtiöihin hankittavat ilmanvaihtosuodattimet tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankintaan sisältyvät: - tuloilmasuodattimet - kasettisuodattimet - pussisuodattimet Tarjoajan on tarjottava kaikkia hankintaan sisältyviä ilmanvaihtosuodattimia. Hankintaan sisältyy ilmanvaihtosuodattimien varastointi ja toimitus tehtyjen tilausten perusteella. Lisäksi hankintaan sisältyy velvollisuus kiertää Hason kaikki kohteet ja suorittaa kunkin kohteen osalta ilmanvaihtoon liittyvien laitteiden luettelointi, ilmanvaihtosuodattimien luettelointi sekä luetteloiden vienti FIMX-järjestelmään. Valitun toimittajan kanssa solmitaan puitesopimus, jonka puitteissa ilmanvaihtosuodattimia tilataan. Haso ei sitoudu tiettyihin hankintamääriin, vaan ilmanvaihtosuodattimia hankitaan tarpeen mukaan. Sopimus ei tuota valitulle toimittajalle yksinoikeutta ilmanvaihtosuodattimien toimittamiseen Hasolle. Haso arvioi, että ilmanvaihtosuodattimia tilataan yhteensä noin 125.000 eurolla (ALV 0 %) vuodessa. Yksityiskohtaiset tiedot on esitetty hankinta-asiakirjoissa. Haso kilpailuttaa ilmanvaihtosuodattimien vaihtotyön erikseen.
Interne Kennung: 578182
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42514310 Luftfilter
5. Los
Los: LOT-0000