2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa nowego samochodu strażackiego na potrzeby OSP w Zaborzu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dostawy pod nazwą „Zakup i dostawa nowego samochodu strażackiego na potrzeby OSP w Zaborzu”. Zakres rzeczowy zadania obejmuje w szczególności: 1. dostawę fabrycznie nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaborzu (Gmina Chybie), 2. dostarczenie wraz z pojazdem kompletnej dokumentacji umożliwiającej jego użytkowanie zgodnie z jego przeznaczeniem, 3. przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego, 4. wykonywanie w okresie gwarancyjnym wymaganych prac serwisowych/ przeglądów. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania na podstawie art. 257 Pzp, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostałyby przyznane. Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania - Gmina Chybie. Zgodnie z art. 37 ust. 4 ustawy Pzp Gmina Chybie działa w niniejszym postępowaniu jako Pełnomocnik Zamawiającego.
Interne Kennung: ZPN.271.26.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie skrócenia terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp: 1. Zamawiający podjął decyzję o wyznaczeniu 20-dniowego terminu składania ofert. Zgodnie z w/w powołanym przepisem, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin standardowy, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i zachowanie standardowego terminu jest niemożliwe. 2. Uzasadnienie faktyczne i prawne: konieczność zastosowania procedury przyspieszonej i skrócenia terminu do 20 dni wynika z obiektywnej, pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, uwarunkowanej sztywnym i nieprzekraczalnym terminem realizacji: zadanie jest bowiem dofinansowywane z kilku źródeł, które wymagają zrealizowania i rozliczenia do 30 listopada 2026r. Wcześniejsze wszczęcie postępowania nie było możliwe ze względu na brak przesłanek potwierdzających możliwość jego sfinansowania. 3. Zachowanie standardowego, 30-dniowego terminu składania ofert (przy uwzględnieniu procedury badania i oceny ofert, ewentualnych procedur odwoławczych przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz ustawowych terminów na zawarcie umowy) spowodowałoby, że podpisanie kontraktu z Wykonawcą nastąpiłoby w momencie uniemożliwiającym fizyczne wykonanie i odebranie przedmiotu zamówienia przed końcem listopada br. 4. Zaistniała sytuacja i wynikająca z niej pilność nie są efektem opieszałości czy zaniedbań organizacyjnych po stronie Zamawiającego, lecz wynikają z niezależnych od niego uwarunkowań zewnętrznych: rynkowe terminy dostaw sprzętu specjalistycznego, tj. średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych wynoszą od minimum 2 do 4 miesięcy. 5. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że wyznaczony 20-dniowy termin jest całkowicie proporcjonalny do przedmiotu zamówienia. Dokumentacja postępowania została przygotowana w sposób jasny, precyzyjny i kompletny, co pozwala Wykonawcom zawodowo zajmującym się tą tematyką, na sprawne skalkulowanie ceny i złożenie prawidłowej oferty w skróconym czasie, bez uszczerbku dla zasad uczciwej konkurencji.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge, 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dostawy pod nazwą „Zakup i dostawa nowego samochodu strażackiego na potrzeby OSP w Zaborzu”. Zakres rzeczowy zadania obejmuje w szczególności: 1. dostawę fabrycznie nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaborzu (Gmina Chybie), 2. dostarczenie wraz z pojazdem kompletnej dokumentacji umożliwiającej jego użytkowanie zgodnie z jego przeznaczeniem, 3. przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego, 4. wykonywanie w okresie gwarancyjnym wymaganych prac serwisowych/ przeglądów.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke, 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge
Menge: 1 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający, na podstawie art. 441 Pzp przewiduje, w toku realizacji zamówienia, możliwość skorzystania z prawa opcji, w zakresie doposażenia pojazdu, o wartości nie większej niż 5% ustalonego w postępowaniu wynagrodzenia ogólnego. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, w całym okresie trwania Umowy, z którego może skorzystać, gdy będzie to leżeć w jego interesie. Obowiązkiem Wykonawcy jest wykonanie przedmiotowych świadczeń w zakresie tożsamym dla zakresu zamówienia podstawowego (tj. poprawiającym funkcjonalność pojazdu lub zwiększającym bezpieczeństwo strażaków).