570108-2026 - Wettbewerb
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Rozbudowa platformy badawczej do prac nad sztuczną inteligencją, w podziale na trzy części
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozbudowa platformy badawczej do prac nad sztuczną inteligencją, w podziale na trzy części
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie, utrzymanie oraz wsparcie usług chmurowych świadczonych w modelu usług publicznych, umożliwiających uruchamianie aplikacji, przechowywanie danych, integrację, przetwarzanie, analizę oraz zapewnienie bezpieczeństwa, zgodnie z niniejszą specyfikacją. Zamówienie podzielone zostało na dwie części: Część nr 1 - Zapewnienie środowiska przetwarzania i usług obliczeniowych oraz platformowych - 120 pakietów miesięcznych, przez okres 36 miesięcy (zamówienie podstawowe) Część nr 2 - Rozbudowa środowiska przetwarzania i usług obliczeniowych oraz platformowych Zamawiającego - 120 pakietów miesięcznych, przez okres 36 miesięcy (zamówienie podstawowe) 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ.
Interne KennungZZOSE.2610.8.2026.335.MPU
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający nie dopuszcza możliwości składania oferty wariantowej. Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia nie obejmował: 1) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (Dz. U. z 2026 r. poz. 20 i 252), stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa, 2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, lub usługę ICT, lub proces ICT, określone w tej decyzji. Jeżeli Wykonawca zaoferuje rozwiązanie, o którym mowa w pkt 1) lub 2) powyżej, oferta podlegać będzie odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17) lub pkt 19) ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. Z analizy przedmiotu zamówienia wynika, że art. 100 ustawy Pzp nie znajduje zastosowania. Zamawiający nie przewiduje wymagania w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1 - Zapewnienie środowiska przetwarzania i usług obliczeniowych oraz platformowych
Interne KennungZZOSE.2610.8.2026.335.MPU, cz. 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega możliwość skorzystania w zakresie prawa opcji zakresie wskazanym poniżej: Część nr 1 - Zapewnienie środowiska przetwarzania i usług obliczeniowych oraz platformowych - 120 pakietów miesięcznych, od daty dostawy na wskazany okres lecz nie dalej niż do upływu ostatniego dnia z 36 miesięcznego okresu obowiązywania licencji dostarczonych w ramach zamówienia podstawowego; Część nr 2 - Rozbudowa środowiska przetwarzania i usług obliczeniowych oraz platformowych Zamawiającego - 120 pakietów miesięcznych, od daty dostawy na wskazany okres lecz nie dalej niż do upływu ostatniego dnia z 36 miesięcznego okresu obowiązywania licencji dostarczonych w ramach zamówienia podstawowego. Realizacja Przedmiotu Umowy w ramach prawa opcji odbywać się będzie na tych samych zasadach, jakie zostały określone w Umowie dla zamówienia podstawowego, o ile w Umowie lub SOPZ nie postanowiono inaczej. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego i jest jego uprawnieniem, a nie zobowiązaniem. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może zostać złożone w okresie 35 miesięcy liczonych do dnia aktywacji licencji subskrypcji Oprogramowania dostarczonego w ramach zamówienia podstawowego. Szczegółowe zasady dot. Prawa opcji określone zostały w § 2 Załącznika nr 5 do SWZ – Wzór umowy
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2 - Rozbudowa środowiska przetwarzania i usług obliczeniowych oraz platformowych Zamawiającego
Interne KennungZZOSE.2610.8.2026.335.MPU, cz. 2