See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Szubin w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 567. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna, pozyskania produktów ubocznych, hodowli lasu w tym prace z zagospodarowania Szkółki Leśnej Żarczyn, nasiennictwa, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, zadrzewień, utrzymania urządzeń turystycznych i parkingów leśnych, utrzymania dróg leśnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Szubin w roku 2026.
Interne Kennung: SA.270.1.3.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2
Beschreibung: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Gąbin w 2026 roku
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3
Beschreibung: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Jaktórka w 2026 roku
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5
Beschreibung: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Łabiszyn w 2026 roku
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6
Beschreibung: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Pszczółczyn w 2026 roku
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7
Beschreibung: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Załachowo w 2026 roku
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr 11
Beschreibung: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Laskownica w 2026 roku
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet nr 17
Beschreibung: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Tur w 2026 roku
Los: LOT-0018
Titel: Pakiet nr 18
Beschreibung: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Ustronie w 2026 roku
Los: LOT-0020
Titel: Pakiet nr 20
Beschreibung: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Żarczyn w 2026 roku
Los: LOT-0021
Titel: Pakiet nr 21
Beschreibung: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa na terenie Szkółki Leśnej Żarczyn w 2026 roku
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen