570203-2026 - Ergebnis
Finnland – Reinigung von Schulen – Perhon Möttösen koulun talonmies-, siivous- ja jakelukeittiöpalvelu 2026-2028 (optio 2029 ja 2030)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Perhon Möttösen koulun talonmies-, siivous- ja jakelukeittiöpalvelu 2026-2028 (optio 2029 ja 2030)
Beschreibung: Perhon kunnan tekninen toimi pyytää tarjouksia Möttösen koulun (Korkiakankaantie 130, 69980 Möttönen) talonmiespalveluistatyökaluineen ja koneineen sekä siivous- ja jakelukeittiöpalvelusta työnosalta. Kulutustarvikkeet ja materiaalit ovat tilaajan erillishankintana (mm. siivouskemikaalit, sulakkeet, lamput, ruoka-aineet, yms.). Talonmiespalveluista, siivouksesta ja jakelukeittiön toiminnasta on laadittu palvelukuvaukset, jotka ovat tarjouspyynnön liitteenä. Osatarjouksia ei hyväksytä.
Interne Kennung: 62/02.08.00/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Tilaaja pidättää itsellään oikeuden keskeyttää hankintamenettely ja olla hyväksymättä yhtään annetuista tarjouksista. Hankintasopimus syntyy, kun hankintaa koskeva päätös on saanut lainvoiman ja molemmat osapuolet ovat hyväksyneet tilaussopimuksen. Hankintapäätös tehdään Perhon kunnan hallintosäännön mukaan.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919300 Reinigung von Schulen
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-043862-LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Sopimus laaditaan kahden (2) vuoden määräajaksi ja siinä on kaksi (2) yhden (1) vuoden optiomahdollisuutta. Sopimuskausi alkaa 1.8.2026 ja päättyy 31.7.2028. Ensimmäinen mahdollinen optiokausi alkaa 1.8.2028 ja päättyy 31.7.2029 ja toinen mahdollinen optiokausi alkaa 1.8.2029 ja päättyy 31.7.2030.