570218-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Dienstleistungen in Verbindung mit Software – “Servicii de suport tehnic pentru produse software Oracle” CR 45787
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: “Servicii de suport tehnic pentru produse software Oracle” CR 45787
Beschreibung: Achizitia are ca obiect prestarea de servicii de suport tehnic pentru produse software Oracle, detinute de catre SNN SA, precum si servicii de asistenta tehnica si mentenanta la cerere pentru aceleasi produse software, conform mentiunilor din Caietul de sarcini CR#45787 Rev. 01. Durata totala a contractului va fi de 49 de luni*) si durata de prestare efectiva a serviciilor va fi de 48 de luni. Nota: *) Durata efectiva a Contractului se va stabili in functie de data semnarii Contractului de catre parti, cu respectarea precizarilor din Caietul de sarcini (pct. 5) privind data de incepere a serviciilor, respectiv incepand cu 25.01.2027, pentru asigurarea continuitatii suportului tehnic. Numarul de zile până la care se pot solicita clarificari înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Entitatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va răspunde doar la solicitarile de clarificări adresate de operatoriieconomici până la termenul-limita stabilit.
Interne Kennung: 10874881/2026/8441.004
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziția are ca obiect urmatoarele categorii principale de servicii: I. Servicii de suport tehnic standard, de tip Premier Support sau Sustaining Support, dupa caz, pentru componente software Oracle, derulate in regim de abonament trimestrial, astfel: 1. Servicii de suport tehnic pentru 14 licenţe Oracle Internet Application Server Enterprise Edition – Processor Perpetual: 16 trimestre de prestare; 2. Servicii de suport tehnic pentru 29 licenţe Oracle Database Enterprise Edition – Processor Perpetual: 16 trimestre de prestare; 3. Servicii de suport tehnic pentru 2600 licenţe Oracle Human Resources – Employee Perpetual: 16 trimestre de prestare; 4. Servicii de suport tehnic pentru 2800 licenţe Oracle Learning Management – Trainee Perpetual: 16 trimestre de prestare; 5. Servicii de suport tehnic pentru 2600 licenţe Oracle Time and Labor – Employee Perpetual: 16 trimestre de prestare; 6. Servicii de suport tehnic pentru 2600 licenţe Oracle Self-Service – Employee Perpetual: 16 trimestre de prestare; 7. Servicii de suport tehnic pentru 2600 licenţe Oracle iRecruitment – Employee Perpetual: 16 trimestre de prestare; 8. Servicii de suport tehnic pentru 2600 licenţe Oracle Performance Management – Employee Perpetual: 16 trimestre de prestare; 9. Servicii de suport tehnic pentru 2600 licenţe Oracle Compensation Workbench – Employee Perpetual: 16 trimestre de prestare; 10. Servicii de suport tehnic pentru 2600 licenţe Oracle Succession Planning – Employee Perpetual: 16 trimestre de prestare; 11. Servicii de suport tehnic pentru 2000 licenţe Oracle Identity and Access Management Suite – Employee User Perpetual: 16 trimestre de prestare; 12. Servicii de suport tehnic pentru 2 licenţe Oracle Identity Manager Connector (1 x Oracle e-Business Suite – Conector Perpetual, 1 x Microsoft Active Directory – Conector Perpetual): 16 trimestre de prestare; 13. Servicii de suport tehnic pentru 4 licenţe Oracle Database Standard Edition – Processor Perpetual: 16 trimestre de prestare; 14. Servicii de suport tehnic pentru 16 licenţe Oracle Diagnostic Pack – Procesor Perpetual: 16 trimestre de prestare; 15. Servicii de suport tehnic pentru 12 licente Oracle Real Application Cluster - Processor Perpetual: 16 trimestre de prestare; 16. Servicii de suport tehnic pentru 6 licente Oracle Analytics Publisher - Processor Perpetual: 16 trimestre de prestare; 17. Servicii de suport tehnic pentru 6 licente Oracle Data Integrator Enterprise Edition - Processor Perpetual: 16 trimestre de prestare; 18. Servicii de suport tehnic pentru Oracle Linux si Oracle Virtual Machine pentru 5 servere fizice cu 2 procesoare care utilizează mai mult de 2 masini virtuale: 16 trimestre de prestare; 19. Servicii de suport tehnic pentru Oracle Linux pentru 3 servere fizice cu 2 procesoare care nu utilizează virtualizarea: 16 trimestre de prestare 20. Servicii de suport tehnic pentru 1 licenţa Oracle Web Tier - Processor Perpetual: 16 trimestre de prestare. II. Servicii de asistenta tehnica si mentenanta la cerere, care nu sunt incluse in serviciile de suport tehnic standard de la pct. I pentru Oracle, cuantificate in om-zile (om-ore) – in limita a 500 om x zile (echivalent 4000 om x ore). Timpul de raspuns la incidente, functie de severitate este conform pct. 7 din Caietul de sarcini. Serviciile se vor derula, la sediul CNE Cernavoda, unde este situata intreaga platforma Oracle si care asigura functionarea produselor Oracle pentru toate entitatile SNN S.A. Pentru prestarea serviciilor de asistenta tehnica si mentenanta la cerere, Prestatorul va asigura o echipa de experti, care va indeplini conditiile minime de la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Detalierea activităților solicitate și caracteristicile tehnice și de performanță ale serviciilor se regăsesc în Caietul de sarcini CR#45787 Rev. 01.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72267000 Software-Wartung und -Reparatur