2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rakennustarvikkeet / Loviisa
Beschreibung: Numera Palvelut Oy pyytää tarjouksia rakennustarvikkeista tarjouspyyntöasiakirjojen mukaan. Hankinta sisältää puutavaran, rakennustarvikkeet, maalaus-, laatoitus-, betoninkorjaus- ja tasoitustuotteet Loviisan alueella. Hankinta sisältää erilaiset rakentamisessa tarvittavat tarvikkeet kuten levyt, harkot, verkot, eristeet, laastit, massat, tasoitteet, maalit, maalaustarvikkeet, laatat, lattianpäällysteet, ovet ja karmit. Lisäksi hankinta sisältää laudat, paneelit, saha- ja höylätavaran, kesto- ja kertopuun sekä listat. Hankinta sisältää myös sekalaiset rautakauppatuotteet kuten sähkö- ja akkukäyttöiset käsityökalut, vetimet, naulakot, hyllyt, telineet ja piha-, kiinteistö- ja puutarhatarvikkeet. Hankinta ei sisällä käsityökaluja, kiinnitystarvikkeita, pienkemikaaleja, henkilönsuojaimia, suoja-asusteita eikä kiinteistöjen LVI- tai sähkötarvikkeita. Kilpailutus suoritetaan nopeutetulla avoimella menettelyllä, jonka perusteella valitaan yksi (1) eniten pisteitä saanut sopimustoimittaja. Kilpailutuksen valintaperusteena on kokonaistaloudellinen edullisuus hinnan painoarvon ollessa 100 pistettä. Tarjouspyyntöasiakirjoissa laadulle asetetut vähimmäisvaatimukset mahdollistavat vertailun ainoastaan hinnalla. Sopimuskausi on määräaikainen neljä (4) vuotta. Sopimuskausi alkaa aikaisintaan hankintapäätöksen saatua lainvoiman tai markkinaoikeuden annettua sopimukselle täytäntöönpanoluvan. Sopimuksen irtisanomisaika on molempien sopijapuolten ja hankintaan sitoutuneiden Numera Palvelut Oy:n asiakasyhteisöjen osalta kuusi (6) kuukautta määräaikaisuudesta huolimatta. Tavoitteena on, että sopimuskausi alkaa syyskuussa 2026 (arvio). Osatarjouksia osakokonaisuuden sisällä ei hyväksytä. Rinnakkaisia tarjouksia ei hyväksytä. Tarjoaja sitoutuu tarjouksellaan kaikkiin tarjouspyynnössä esitettyihin ehtoihin. Hankintayksiköllä on oikeus tarkistaa tarjoajan tarjousasiakirjoissa antamat tiedot ennen hankintapäätöksen tekemistä. Mikäli annetut tiedot eivät pidä paikkansa, tarjous hylätään. HUOM! Tarjouspalvelun käyttöön liittyvissä ongelmissa tarjoajan tulee olla yhteydessä Cloudia-tukeen yhteydenottolomakkeella tai numeroon 020 766 1075. Numera Palvelut Oy ei vastaa Tarjouspalvelu.fi -toimittajaportaalista.
Vorherige Bekanntmachung: 411609-2026
Interne Kennung: 624035
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Hankinnasta on julkaistu aikaisemmin tarjouskilpailu (615961) ja hankinta on jouduttu keskeyttämään Loviisaa koskevan osakokonaisuuden osalta. Hankintatarve on edelleen olemassa, ja hankinnan toteuttaminen edellyttää uuden kilpailutuksen käynnistämistä viivytyksettä. Tämän vuoksi hankinta toteutetaan nopeutetulla menettelyllä.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44110000 Baustoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03410000 Holz, 44420000 Erzeugnisse für den Einsatz im Bau, 44800000 Anstrichfarben, Lacke und Mastixharze
5. Los
Los: LOT-0000