570284-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Physiotherapiedienste – Genoptræning efter Sundhedslovens § 140
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelGenoptræning efter Sundhedslovens § 140
BeschreibungGenoptræning efter Sundhedslovens § 140
Interne Kennung658486
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensAftalen vil blive tildelt alle de leverandører, som lever op til kravene, herunder medsender den efterspurgte dokumentation samt opfylder kravene i aftalen uden forbehold. Aftalen kommer dermed til at bestå af en række aftaler med alle de leverandører, som lever op til kravene i bilag 1, herunder medsender den efterspurgte dokumentation samt opfylder kravene i aftalen. Leverandørerne kan derfor ikke garanteres et minimum antal genoptræningsforløb. Dette skyldes bl.a., at borgerne har ret til frit valg mellem de leverandører, der bliver godkendt af Aarhus Kommune til levering af genoptræning efter Sundhedslovens § 140.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85142100 Physiotherapiedienste
5. Los
LosLOT-0000