570307-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reagenzien zur Blutgruppenbestimmung – PACHET REACTIVI DIAMED SAU ECHIVALENTCOMPATIBILI CU LINIA DE MICROMETODA DIAMED CU CITITOR INTEGRAT SAXO
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PACHET REACTIVI DIAMED SAU ECHIVALENTCOMPATIBILI CU LINIA DE MICROMETODA DIAMED CU CITITOR INTEGRAT SAXO
Beschreibung: PACHET REACTIVI DIAMED SAU ECHIVALENTCOMPATIBILI CU LINIA DE MICROMETODA DIAMED CU CITITOR INTEGRAT SAXO. in conformitate cu produsele si cantitatiile din CS. Cerintele din CS sunt minime si obligatorii.
Interne Kennung: 7677
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696100 Reagenzien zur Blutgruppenbestimmung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: PACHET REACTIVI DIAMED COMPATIBILI CU LINIA DE MICROMETODA DIAMED CU CITITOR INTEGRAT SAXO, AFLATA IN DOTAREA SPITALULUI 1 Cartela grupaj sanguin ABO/D cu proba serica - ID-DIACLON ABO/D+REVERSEGRUP (1 x 48 cartele) cutie 12 2 Cartela grupaj sanguin la nou nascut ABO/Rh (DVI+) si DAT - DiaClon ABO/Rh nou-nascut (1 x 48 cartele) cutie 12 3 Cartela test salin/enzimatic -NaCl/test enzimatic (1x 48 cartele) cutie 100 4 Cartela ser AHG polispecific – LISS/Coombs (1 x 48 cartele) cutie 50 5 Cartela profil fenotip Rhesus si antigen Kell - DiaClon Rh subgrupe+k (1 x 48 cartele) cutie 12 6 Solutie Liss modificata pentru micrometoda - ID Diluent 2, flacon x 100 ml cutie 100 7 Solutie bromelina modificata pentru micrometoda – ID Diluent 1 (1 flacon x 100 ml) cutie 8 8 Set hematii test A1BO pentru metoda globulara tehnici conventionale – DiaCell (A1,B,O ) Set 3 fl x 10 ml 48 9 Set suspensie hematii test micrometoda (A1, B) Set 2 fl x 10 ml 24 10 Set depistaj anticorpi iregulari cu 3 hematii native prin tehnica de aglutinare in cartela ID DIACELL I II II Set 3 fl x 10 ml 24 11 Set trei hematii test papainate, pentru depistare anticorpi iregulari prin tehnica de aglutinare in cartela - ID DiaCell I II IIIP Set 3 fl x 10 ml 24 12 Control intern hematii macrometoda – set 4 flacoane x 6mL set 4 flacoane x 6mL 48 13 Cartele duble tip Serafol ABO+D ( 50 carduri duble ) cutie 12 14 ID-Card DC-Screening I - Cartela cu cinci seruri antiglobulinice monovalente - DC Screening I (1 cutie x 12 cartele) cutie 2 15 Eprubete dilutie hematii 1000 buc / punga punga 48 16 Varf pipeta dedicat seriei ID Diamed pentru pipetorul FP6 ( 1 punga x 1000 buc) punga 48 17 VARFURI GALBENE TIP GILSON 0-200 ul - ( 1 punga x 1000 buc) punga 36 18 ANTI A fl x 10 ml / 200 teste fl X 10 ML 500 19 ANTI B fl x 10 ml / 200 teste fl X 10 ML 500 20 ANTI AB fl x 10 ml / 200 teste fl X 10 ML 500 21 ANTI D ( Rh ) fl x 10 ml / 200 teste flX 10 ML 500 22 Papaina pentru compatibilitate micrometoda ( flacon x 10 ml ) fl X 10 ML 12 23 Control intern calitate– IH – QC1,QC2, QC5 - kit ( 3 cutii x 4 fl x 6 ml ) kit 24 24 Control Extern de Calitate Imunohematologie - 3 probe de testare (3x4ml) si 1 proba Donor(1x2 ml ) / livrare kit 6
Interne Kennung: 1