See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Teknisk konsult: kontrollant
Beschreibung: Halmstads kommun avser upprätta ramavtal med leverantörer som tillhandahåller Teknisk konsult: kontrollant inom följande teknikområden bygg, el, vvs och mark enligt detta förfrågningsunderlag. Halmstads kommun (212000-1215) samt nedan övriga upphandlande myndigheter Halmstad Rådhus AB (556649-7961) Destination Halmstad AB (556650-5227) Halmstads Energi och Miljö AB (556528-3248) Halmstads Energi och Miljö Nät ( 556330-3980) Halmstads Stadsnät AB (556532-6187) Halmstad Business Incubator AB (556504-3774) Halmstads Flygplats AB (556650-1846) Laholmsbuktens VA AB (559227-1752)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Obligatorisk del
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129157:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71321300 Beratung im Bereich Sanitärinstallation, 71321400 Beratung im Bereich Belüftung, 71530000 Beratung im Bauwesen
Los: LOT-0002
Titel: Bygg
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129157:Lot:2
Los: LOT-0003
Titel: El
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129157:Lot:3
Los: LOT-0004
Titel: VVS
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129157:Lot:4
Los: LOT-0005
Titel: Mark
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129157:Lot:5