2. Verfahren
Verfahren
Titel: OIF informatikai szakrendszerinek támogatása I.
Beschreibung: A közbeszerzés tárgya: OIF informatikai szakrendszereinek támogatása, rendelkezésre állás I. Az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság által használt MIR-2 rendszer, Enter Hungary elektronikus kérelembenyújtó rendszer, Ügyintézői Modul és BIOTAR rendszer tekintetében rendelkezésre állás, szoftver szakértői tevékenység és támogatási szolgáltatás nyújtása a műszaki leírásban foglaltaknak megfelelően. A MIR-2 rendszer a menekült, az oltalmazott, a menedékes, valamint az elismerését kérő személyes adatait, a tartózkodásukkal és az őket megillető ellátással és támogatással összefüggő adatokat, továbbá az azokban bekövetkezett változásokat kezeli. Az ENTER HUNGARY (frontend) információs rendszer (EH): A rendszer teljes körű szolgáltatást nyújt a regisztrált felhasználóknak, akik Magyarországra terveznek belépni, itt kívánnak letelepedni, munkát vállalni, tanulni, befektetni, vagy valamilyen, már korábban kapott engedélyüket szeretnék elektronikusan, sorban állás nélkül meghosszabbítani. Az Ügyintézői Modul (ÜMO) az ügyintézők napi munkavégzését támogató alkalmazási réteg.. A BIOTÁR rendszer a Magyarországon, harmadik országbeli állampolgárok által benyújtott kérelmekhez kapcsolódó biometrikus adatok rögzítését végzi. A BIOTÁR rendszer az EGT és IDTV szakrendszerektől kapja az adatokat és ezeknek a szakrendszereknek is adja vissza. Az eljárással kapcsolatban az Egyes pénzügyminiszteri jogkörök meghatározásáról szóló 1148/2026. (V. 14.) Korm. határozat szerinti ellenőrzés lefolytatása és a Pénzügyminisztérium általi többletbevételi engedélyezés szükséges. Fentiekre tekintettel Ajánlatkérő a Kbt. 53. § (5) bekezdése alapján feltételes közbeszerzési eljárást folytat. Ajánlatkérő a 1148/2026. (V. 14.) Korm. határozat szerinti engedély és a többletbevételi engedély rendelkezésre nem állása esetén az eljárást eredménytelenné nyilváníthatja (feltételes közbeszerzés).
Interne Kennung: EKR000728542026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: EH, MIR2 és ÜMO support
Beschreibung: Az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság által használt MIR-2 rendszer, Enter Hungary elektronikus kérelembenyújtó rendszer és Ügyintézői Modul tekintetében rendelkezésre állás, szoftver szakértői tevékenység és támogatási szolgáltatás nyújtása a műszaki leírásban foglaltaknak megfelelően. A MIR-2 rendszer a menekült, az oltalmazott, a menedékes, valamint az elismerését kérő személyes adatait, a tartózkodásukkal és az őket megillető ellátással és támogatással összefüggő adatokat, továbbá az azokban bekövetkezett változásokat kezeli. Az ENTER HUNGARY (frontend) információs rendszer (EH): A rendszer teljes körű szolgáltatást nyújt a regisztrált felhasználóknak, akik Magyarországra terveznek belépni, itt kívánnak letelepedni, munkát vállalni, tanulni, befektetni, vagy valamilyen, már korábban kapott engedélyüket szeretnék elektronikusan, sorban állás nélkül meghosszabbítani. Az Ügyintézői Modul (ÜMO) az ügyintézők napi munkavégzését támogató alkalmazási réteg. A szerződés keretében felhasználható fejlesztői kapacitás kerete: 100 mérnöknap. Ajánlatkérő a fejlesztési kapacitás 70%-ának lehívására vállal kötelezettséget. A részletes feladatokat a műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR000728542026/1
Haupteinstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
Los: LOT-0002
Titel: BIOTÁR support
Beschreibung: Az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság által használt BIOTAR rendszer tekintetében rendelkezésre állás, szoftver szakértői tevékenység és támogatási szolgáltatás nyújtása a műszaki leírásban foglaltaknak megfelelően. A BIOTÁR rendszer a Magyarországon, harmadik országbeli állampolgárok által benyújtott kérelmekhez kapcsolódó biometrikus adatok rögzítését végzi. A BIOTÁR rendszer az EGT és IDTV szakrendszerektől kapja az adatokat és ezeknek a szakrendszereknek is adja vissza. A szerződés keretében felhasználható fejlesztői kapacitás kerete: 30 mérnöknap. Ajánlatkérő a fejlesztési kapacitás 70%-ának lehívására vállal kötelezettséget. A részletes feladatokat a műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR000728542026/2