570396-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Hrubieszów
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Hrubieszów
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Hrubieszów (37 miejscowości) oraz odpadów komunalnych i odpadów budowlanych i rozbiórkowych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), znajdującego się na terenie Gminnego Zakładu Usług Komunalnych z/s w Świerszczowie, Świerszczów 108, 22-500 Hrubieszów. Z PSZOK-u odbierane będą odpady zebrane w sposób selektywny wymienione w punktach 2-14 zgodnie z wykazem przedstawionym w poniższej tabeli. Rodzaje odpadów i szacunkowe ilości odpadów objęte przedmiotowym postępowaniem: Lp. Rodzaje odpadów Szacunkowa ilość (Mg) 1. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne 565 2Odpady niebezpieczne, przeterminowane leki i chemikalia 0,1 3. Zużyte baterie i akumulatory 0,1 4. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny 16 5. Meble i inne odpady wielkogabarytowe 141 6. Odpady budowlane i rozbiórkowe 17 7. Zużyte opony 46 8. Bioodpady, odpady biodegradowalne 168 9. Papier 17 10. Szkło 165 11. Metal, tworzywo sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe 253 12. Popiół 142 13 Odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi w szczególności igły i strzykawki 0,1 14 Odpady tekstyliów i odzieży 16 Szacunkowa ilość odpadów w okresie objętym przedmiotowym postępowaniem ma jedynie charakter orientacyjny, służący tylko do porównania ofert. Nie stanowi ona dla zamawiającego zobowiązania do przygotowania do odbioru określonej ilości odpadów. Rozliczenia będą dokonywane na podstawie rzeczywistej ilości (w tonach) odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych oraz odpadów budowlanych i rozbiórkowych pochodzących z nieruchomości i PSZOK-u. W zabudowie jednorodzinnej odbiór odpadów wymienionych w poz. 1, 8-12, 14 wykazu będzie odbywał się w workach przeznaczonych dla poszczególnych rodzajów odpadów, oznaczonych różnymi kolorami. Odpady niesegregowane (zmieszane) mogą być również oddawane w pojemnikach o pojemności 120 litrów, stanowiących własność właścicieli nieruchomości. Worki powinny być z folii półprzeźroczystej, umożliwiającej szybką ocenę ich zawartości, o pojemności 120 litrów i grubości zapewniającej odpowiednią wytrzymałość (minimum 60 mikronów). Na workach musi znajdować się nadruk określający rodzaj odpadu, z zachowaniem następującej kolorystyki: - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – worek czarny lub pojemnik oznaczone napisem: „Zmieszane”; - bioodpady – worek brązowy, oznaczony napisem: „Bio”; - papier – worek niebieski, oznaczony napisem: „Papier”; - szkło – worek zielony, oznaczony napisem: „Szkło”; - metal, tworzywo sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe – worek żółty, oznaczony napisem: „Metale i tworzywa sztuczne”; - popiół– worek szary, oznaczony napisem: „Popiół”; - odpady tekstyliów i odzieży - worek fioletowy, oznaczony napisem: „Tekstylia i odzież”. Szacunkowa ilość worków, które Wykonawca będzie zobowiązany przekazać mieszkańcom - 238.600 szt., w tym: worki czarne – 39.100 szt. worki żółte – 95.300 szt. worki zielone – 34.700 szt. worki niebieskie – 32.000 szt. worki brązowe – 9.100 szt. worki siwe –18.000 szt., worki fioletowe - 9.700 szt. Odbiór odpadów komunalnych będzie realizowany w okresie od stycznia do grudnia 2027 r., tj. w miesiącach: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień. W zabudowie jednorodzinnej odpady wymienione w poz. 1 i 8-12 tabeli będą odbierane raz w miesiącu w okresie od stycznia do grudnia 2027 r. Wykonawca wyposaży właścicieli nieruchomości w worki do zbierania odpadów komunalnych po każdorazowym odbiorze odpadów poprzez pozostawienie nowych pustych worków przy wejściu na posesję w dniu odbioru odpadów komunalnych w ilości i kolorze odpowiadającym odebranym workom z odpadami komunalnymi.
Interne KennungRIPG.271.27.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Hrubieszów (37 miejscowości) oraz odpadów komunalnych i odpadów budowlanych i rozbiórkowych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), znajdującego się na terenie Gminnego Zakładu Usług Komunalnych z/s w Świerszczowie, Świerszczów 108, 22-500 Hrubieszów. Z PSZOK-u odbierane będą odpady zebrane w sposób selektywny, wymienione w punktach 2-14 zgodnie z wykazem przedstawionym w poniższej tabeli. Rodzaje odpadów i szacunkowe ilości odpadów objęte przedmiotowym postępowaniem: Lp. Rodzaje odpadów Szacunkowa ilość (Mg) 1. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne 565 2. Odpady niebezpieczne, przeterminowane leki i chemikalia 0,1 3. Zużyte baterie i akumulatory 0,1 4. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny 16 5. Meble i inne odpady wielkogabarytowe 141 6. Odpady budowlane i rozbiórkowe 17 7. Zużyte opony 46 8. Bioodpady, odpady biodegradowalne 168 9. Papier 17 10. Szkło 165 11. Metal, tworzywo sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe 253 12. Popiół 142 13 Odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi w szczególności igły i strzykawki 0,1 14 Odpady tekstyliów i odzieży 16 Szacunkowa ilość odpadów w okresie objętym przedmiotowym postępowaniem ma jedynie charakter orientacyjny, służący tylko do porównania ofert. Nie stanowi ona dla zamawiającego zobowiązania do przygotowania do odbioru określonej ilości odpadów. Rozliczenia będą dokonywane na podstawie rzeczywistej ilości (w tonach) odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych oraz odpadów budowlanych i rozbiórkowych pochodzących z nieruchomości i PSZOK-u. W zabudowie jednorodzinnej odbiór odpadów wymienionych w poz. 1, 8-12, 14 wykazu będzie odbywał się w workach przeznaczonych dla poszczególnych rodzajów odpadów, oznaczonych różnymi kolorami. Odpady niesegregowane (zmieszane) mogą być również oddawane w pojemnikach o pojemności 120 litrów, stanowiących własność właścicieli nieruchomości. Worki powinny być z folii półprzeźroczystej, umożliwiającej szybką ocenę ich zawartości, o pojemności 120 litrów i grubości zapewniającej odpowiednią wytrzymałość (minimum 60 mikronów). Na workach musi znajdować się nadruk określający rodzaj odpadu, z zachowaniem następującej kolorystyki: - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – worek czarny lub pojemnik oznaczone napisem: „Zmieszane”; - bioodpady – worek brązowy, oznaczony napisem: „Bio”; - papier – worek niebieski, oznaczony napisem: „Papier”; - szkło – worek zielony, oznaczony napisem: „Szkło”; - metal, tworzywo sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe – worek żółty, oznaczony napisem: „Metale i tworzywa sztuczne”; - popiół– worek szary, oznaczony napisem: „Popiół”; - odpady tekstyliów i odzieży - worek fioletowy, oznaczony napisem: „Tekstylia i odzież”. Szacunkowa ilość worków, które Wykonawca będzie zobowiązany przekazać mieszkańcom - 238.600 szt., w tym: worki czarne – 39.100 szt. worki żółte – 95.300 szt. worki zielone – 34.700 szt. worki niebieskie – 32.000 szt. worki brązowe – 9.100 szt. worki siwe –18.000 szt., worki fioletowe - 9.700 szt. Odbiór odpadów komunalnych będzie realizowany w okresie od stycznia do grudnia 2027 r., tj. w miesiącach: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień. W zabudowie jednorodzinnej odpady wymienione w poz. 1 i 8-12 tabeli będą odbierane raz w miesiącu w okresie od stycznia do grudnia 2027 r. Wykonawca wyposaży właścicieli nieruchomości w worki do zbierania odpadów komunalnych po każdorazowym odbiorze odpadów poprzez pozostawienie nowych pustych worków przy wejściu na posesję w dniu odbioru odpadów komunalnych w ilości i kolorze odpowiadającym odebranym workom z odpadami komunalnymi.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen