See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CL2 - Extinderea sistemului de apă și canalizare în zona Ciucul de jos
Beschreibung: Obiectul achizitiei consta în: Lot 1 – Extindere sistem de alimentare cu apa si canalizare in UAT Ciucsângeorgiu: • Extindere rețele de distribuție cu apă potabilă cu lungimea de 40.323 m; • Branșamente – 1.590 buc.; • Hidranți - 39 buc.; • Cămine de vane – 181 buc.; • Stații de pompare – 4 buc.; • Subtraversări – 533 m; • Echipamente SCADA – 3 buc.; • Conductă de canalizare cu o lungime de 30.426 m; • Cămine de vizitare 1.093 buc.; • Racorduri – 886 buc.; • Stații de pompare – 18 buc.; • Conducte de refulare de 3.287 m; • Cămine vane – 34 buc.; • Subtraversări – 427,3 m; • Echipamente SCADA – 5 buc.; Lot 2 – Extindere sistem de alimentare cu apă și canalizare în Sânmartin si Sânsimion: • UAT Sânmartin: - extindere rețea de alimentare cu apa, L= 1.296 m; - extindere rețea de canalizare 8.104 m; - înființare a 19 stații de pompare apa uzata; - conducte de refulare L= 1.831 m ; • UAT Sânsimion: - extindere rețea de alimentare cu apa, L= 360 m; - extindere rețea de canalizare L= 30.825 m; - înființare a 17 stații de pompare apa uzata; - conducte de refulare L= 4.767 m; Obiectul contractului include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de garantie, atunci cand este necesar; e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie; f) Instruirea personalului Beneficiarului. Pe toata durata perioadei de garantie, Antreprenorul va avea in vedere mentinerea de personal cu prezenta continua, care sa monitorizeze performantele operationale ale lucrarilor executate, pentru verificarea respectarii plafoanelor maxime din garantiile privind costurile de operare, asigurand instruire si asistenta operationala pentru personalul Beneficiarului. Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel: - cu 25 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: A-CL-02
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Extindere sistem de alimentare cu apa si canalizare in UAT Ciucsângeorgiu
Beschreibung: Obiectul contractului consta in: • Extindere rețele de distribuție cu apă potabilă cu lungimea de 40.323 m; • Branșamente – 1.590 buc.; • Hidranți - 39 buc.; • Cămine de vane – 181 buc.; • Stații de pompare – 4 buc.; • Subtraversări – 533 m; • Echipamente SCADA – 3 buc.; • Conductă de canalizare cu o lungime de 30.426 m; • Cămine de vizitare 1.093 buc.; • Racorduri – 886 buc.; • Stații de pompare – 18 buc.; • Conducte de refulare de 3.287 m; • Cămine vane – 34 buc.; • Subtraversări – 427,3 m; • Echipamente SCADA – 5 buc.; Obiectul contractului include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de garantie, atunci cand este necesar; e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie; f) Instruirea personalului Beneficiarului. Pe toata durata perioadei de garantie, Antreprenorul va avea in vedere mentinerea de personal cu prezenta continua, care sa monitorizeze performantele operationale ale lucrarilor executate, pentru verificarea respectarii plafoanelor maxime din garantiile privind costurile de operare, asigurand instruire si asistenta operationala pentru personalul Beneficiarului.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231112 Installation von Rohrleitungsnetzen, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle
Los: LOT-0002
Titel: Extindere sistem de alimentare cu apă și canalizare în Sânmartin si Sânsimion
Beschreibung: Obiectul contractului consta in: • UAT Sânmartin: - extindere rețea de alimentare cu apa, L= 1.296 m; - extindere rețea de canalizare 8.104 m; - înființare a 19 stații de pompare apa uzata; - conducte de refulare L= 1.831 m ; • UAT Sânsimion: - extindere rețea de alimentare cu apa, L= 360 m; - extindere rețea de canalizare L= 30.825 m; - înființare a 17 stații de pompare apa uzata; - conducte de refulare L= 4.767 m; Obiectul contractului include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de garantie, atunci cand este necesar; e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie; f) Instruirea personalului Beneficiarului. Pe toata durata perioadei de garantie, Antreprenorul va avea in vedere mentinerea de personal cu prezenta continua, care sa monitorizeze performantele operationale ale lucrarilor executate, pentru verificarea respectarii plafoanelor maxime din garantiile privind costurile de operare, asigurand instruire si asistenta operationala pentru personalul Beneficiarului.
Interne Kennung: 2